karma

Stavím sa, že si veľakrát povedala alebo počula vetu „Karma je zdarma“. Vieš, čo to ale skutočne znamená a prečo sa to hovorí? Tento pojem sa najčastejšie spája s osudom, ale to je hlúposť. Môžeme si za ňu iba my sami a naše konanie.

Vždy každá akcia, následne vyvolá reakciu a to je aj princíp karmy. Keď vyšleš signál, tak dostaneš odpoveď a veľakrát ešte horšiu, ako by si mohla čakať. A preto je len na tebe, ako sa budeš v živote správať, pretože karma si ťa vždy nájde.

karma
zdroj: Unsplash/Matthew Brodeur

Pokiaľ budeš každého ohovárať a ubližovať ľuďom, tak môžeš očakávať, že sa ti to v priebehu života vráti. A to neber tak, že ti to niekto praje, jednoducho si si to zapríčinila sama. Možno ti tieto zákony karmy otvoria oči a ty sa začneš podľa nej správať.

5 zákonov karmy

Zákon pokory

Cnosť, ktorá sa nesie v duchu akceptovania toho, čo máme, je tá najdôležitejšia. A vieš prečo? Pretože kým sa s tým nedokážeš vyrovnať, tak s tým ani nič nebudeš môcť urobiť. V prvom rade si musíš uvedomiť okolnosti.

Ak je totiž niečo negatívne a ty k tomu ešte prihadzuješ zlé veci, tak si na nulovom bode. Nikam si sa nepohla a ani sa nepohneš. Musíš sa naučiť čeliť problémom a pripustiť si ich, nie sa im vyhýbať alebo ich obchádzať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife