unsplash.com

Zmena, bežná súčasť života, ktorá nás sprevádza a vždy bude. S rýchlou dobou, konzumom a dnešným životným štýlom sa stala nevyhnutná, rýchla a oveľa frekventovanejšia ako v minulosti.

Zmena je život. Počúvaš to odjakživa. Áno, zmena je život. Každý má, ale v živote dni a obdobia, kedy je zmien viac, ako je žiadúce…

Nie nikto to nemá rád. Nové začiatky, noví ľudia, vzťahy. Rozchody, nová práca, či bývanie. Snažíme sa na to pozerať ako na výzvu. Ako na novú šancu. Na čistý štít. A vtedy to má význam.

Zmena má význam. Jej význam je v progrese, posune, výzve. Núti nás pozerať sa na život inak a hľadať sily, ktoré nemáme. Núti nás čerpať zo svojich emočných a psychických zásob a vychádzať mimo svojej komfortnej zóny. Núti nás hľadať, overovať čo naozaj chceme a hľadať nové spôsoby riešenia.

Neboj sa jej. Ale nevyhľadávaj ju len tak z princípu. Musí byť opodstatnená. Musí mať zmysel. Nemeň veci okolo seba, aby si menil. Meň keď už nevládzeš, keď stagnuješ, keď hľadáš radosť, keď si stratil silu…A meň vždy, keď si dlhodobo nešťastný.

pexels-photo-126312 pexels.com

Keď nevieš ako ďalej, či doprava alebo doľava, keď vidíš spleť dôvodov a nevieš sa pohnúť ďalej…

Existuje jednoduché pravidlo, ktoré funguje na 1000%… Osloboď sa od okolia. Nie, nemyslím egoizmus, kedy kašleš na rodinu, priateľov a všetkých.

Myslím, prísť domov, zavrieť sa sám doma, poliať si pohár vína a skúsiť si položiť otázku kam sa chceš dostať. Kde chceš byť za rok? Dovedie ťa tam tento spôsob života? Posunie ťa bližšie k tomu súčasná práca? Chceš tam byť s tým človekom, s ktorým večer zaspávaš?

Koho máš v svojich predstavách pri tomto všetkom? Kým si pri tomto všetkom? Osloboď sa od vecí typu nemôžem, nevládzem a bude to ťažké…Vypni všetky strachy a obavy. Mysli na to čo chceš a ako to dosiahneš, keby zabudneš na VŠETKY obavy.

Pretože HRANICE sú naozaj len v tvojej hlave. Nie je to len fráza, taký je život. Kto to pochopí, tomu bude patriť svet. 

A môžeš to overiť. Začni testovať svoju intuíciu a nové bezhraničné JA na úplných drobnostiach. Na maličkostiach a banalitách. Začni veriť, že zajtra bude lepšie. A naozaj bude…

Ak sa ti páči Lenkina tvorba, navštív aj jej blog www.kingofonline.sk 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife