Chcela som byť čestná. Chcela som, aby boli aj všetci okolo mňa a tak som zmenila seba. Snažila som sa pomôcť všetkým, ktorým som vedela. Na jednej strane som mala pocit, že moja pomoc je odmenená úsmevmi a radosťou iných. Moje pocity sa ale rýchlo zmenili, keď som zistila, že ma berú len ako samozrejmosť. Že využívajú moju dobrotu len vtedy, keď potrebujú oni.

Nie vždy som bola taká. Boli časy, keď som len jednoducho bola sama sebou, zatvorená vo svojej malej rozprávkovej bubline, kde bolo všetko ružové a bezproblémové. Často som si myslela, že takto to bude stále. Nikdy som sa veľmi nestarala do života iných, môj názor na to bol prostý. Prečo by som sa mala starať do iných a keď od nich pomoc potrebujem ja, tak toho majú zrazu veľmi veľa? Nechcela som byť tou, ktorá bude využívaná len na to, aby som tu bola pre druhých len vtedy, keď ma potrebujú.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash,com
Prišiel ale čas, keď sa moje zmýšľanie od základov zmenilo. Vyšla som z ružovej bubliny snov a zistila som, že moja pomoc je potrebná. Zistila som, že aj ja dokážem pomôcť. Veľmi som chcela, aby sa ľudia vďaka mojej pomoci cítili lepšie a nemali pocit, že sú opustení. Nebolo to vôbec ťažké. Tie úsmevy radosti, keď sa všetko obrátilo na dobré boli pohladením pre moju dušu. Cítila som sa lepšie, keď som ľuďom okolo pomohla. No nič netrvá večne a tak sa aj toto moje veľmi pekné posolstvo zmenilo na niečo veľmi zlé. Všetky dobré gestá, ktorými som sa snažila pomôcť boli zrazu pre všetkých samozrejmosťou. Často mi vyčítali, že som im niekedy nepomohla alebo nevedela ako. Mala som výčitky svedomia no nakoniec som si uvedomila, že toto nie je moja vina.
Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Ľudia okolo mňa sa menili. Ich problémy časom mizli, začo som bola s počiatku veľmi rada, no na druhej strane som zistila, aký naozaj dokážu byť necitlivý. Ich vďaka za moju pomoc pominula a bola som pre nich len obyčajnou osobou. Nepotrebovala som, aby mi ďakovali donekonečna, no ich správanie sa zmenilo na nepoznanie. Ľudia, ktorých som milovala a snažila sa im čo najviac pomôcť odišli, keď im moja pomoc pomohla. Ich život mal opäť zmysel a tak si ho žili a pokračovali ďalej bezo mňa. Chcela som len, aby pochopili čo pre mňa znamenajú a chcela som, aby si všimli, že aj som mnou niečo nie je v poriadku. Odišli. Nechali ma opustenú. Odišli, pretože som ich nebola prosiť o to, aby ostali.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.