freepik.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Milá kráska,

cítiš to. Vidíš to. Vnímaš to.

Krváca ti srdce. Veľmi. Viem to. A viem aj to, ako sa po nociach trápiš. Viem, že nemôžeš spať. Že spomienky na neho, ti nedajú pokoj a v hlave sa ti neustále vynárajú myšlienky na vašu spoločnú budúcnosť. Viem, ako neustále prehodnocuješ svoje správanie, jeho správanie a niekde v podvedomí viem, že ten muž za to nestál. Nebol to pravý muž.

Viem, že teraz niekde stojíš na opustenom mieste. Zatúžila si po pokoji a samote. V mysli sa ti zase vynorí on a jeho žiarivý úsmev. Jeho zmysel pre humor a to, ako príjemne na teba pôsobil. Bolí to. Veľmi moc. Myslela si si, že to už máš dávno za sebou, no asi si sa mýlila. Pocítiš, že ťa pália oči od sĺz. Nesnažíš sa ich už zadržiavať. Pustíš ich na povrch. Necháš, nech ti zamočia lem tvojho trička. Je ti to jedno. Všetko ti je jedno.

pexels.com

Viem, že tých spomienok je veľa. Veľa spoločných výletov, veľa bozkov, veľa vášnivých nocí, veľa fotiek, veľa spoločných vecí, veľa smiechu a veľa plaču. Viem to. Viem, aký je to pocit, keď ťa chytil za boky a pritiahol k sebe, viem, ako miloval tvoje nedokonalé telo, ako ťa vedel bozkávať s citom, ako si vedela prebdieť pokojne celú noc, len aby si ho utešila. Viem, že tajných rande, vtedy keď ti mama nedovolila a ty si ušla, bolo viac než dosť. Viem, že sny s ním boli nekonečné. Viem, že rozhovorov o ničom a o všetkom bolo nespočetne veľa. Mala by si sa teraz  smiať a radovať. Mala by si byť šťastná.

No namiesto toho stojíš pod spáleným mostom.

Tvoje srdce plače. Krváca. Volá o pomoc. A samú seba trýzniš.

Ale princezná, to nemôžeš. Nemôžeš nespať, nemôžeš nejesť, nemôžeš sa nestretávať s kamarátmi, nemôžeš zostať celý deň v posteli a úplne sa zrútiť.

Musíš žiť. Musíš svetu ukázať, že si ešte tu. Musíš dať o sebe vedieť, aby ti ten hore poslal niekoho lepšieho. Niekoho, pre koho sa oplatí žiť. Niekoho, s kým budeš stáť pri oltári. Musíš sa vzchopiť. Bojuj. Bude to ťažké, áno, ale bude to stáť za to. Na dobré veci sa oplatí čakať. Vytrvaj.

gallery-1454943727-landscape-1454902255-rexfeatures-1644538a Zdroj: seventeen.com

Nezabudneš na neho zo dňa na deň, to vieš a viem to aj ja. Ale musíš dať šancu aj niekomu inému. Niekomu, kto ťa bude úprimne ľúbiť celým srdcom. Niekomu, pri kom sa budeš cítiť celá.

Potrebuješ niekoho, pri kom sa budeš cítiť milovaná.

Zaslúžiš si to. Si krásna, máš sa rada, si ambiciózna, zvládaš tento ničivý a hrozný svet ukážkovo a napriek tomu, že ťa zrazil mnohokrát k zemi, máš na tvári úsmev. Máš tu rodinu, máš tu priateľov, máš tu mňa. Nezabúdaj na veci, ktoré ti vyčaria úsmev na tvári.

Neplač. Nenechávaj svoje srdce, aby krvácalo. Ten pohľad mi drása srdce.

Utri si slzy, vstaň a ži.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating