freepik.com

Vzťahy sú psycho (ako raz povedal jeden môj kamarát). Jeden deň je chvíľa strávená s milovanou osobou nezabudnuteľná, chceš aby to trvalo večne, inokedy máš pocit, že to nie je ono, si smutná  a máš chuť zdrhnúť na míle ďaleko. Ak ťa človek miluje, dokáže vycítiť, ako ti je aj bez slov. Cíti, že nie si šťastná, keď ti nevenuje dostatok pozornosti a kopec vecí je dôležitejších ako si ty. Aj ty si to vycítil. Veď kto by bol šťastný, keď mu povieš, že nemáš na neho čas a na ostatných ľudí okolo áno? Preto si  ma aj nechal, nemal si vraj na mňa čas, alebo si si ho nechcel nájsť.

Rozchody bývajú tiché, smutné, ukričané, zvláštne. Najprv prichádza ľútosť a nepochopenie, potom hnev a nakoniec zmierenie sa s tým čo je, alebo skôr už nie je. Aj ja som náš rozchod v prvom rade vnímala negatívne, hľadala som v ňom chyby, hnevala som sa na teba, na seba, na celý svet. Bola som smutná, naštvaná, mrzutá a nechápala som, čo som urobila zle, kde nastala chyba. Neskôr som si však uvedomila, že som ti vďačná. Veľa vecí som sa od teba naučila, alebo skôr vďaka tebe. A čo som sa naučila?

unsplash.com

Naučila som sa, že klamstvá vyjdú stále na povrch. Naučila som sa, že veľa rečí neznamená hneď veľkú múdrosť. Naučila som sa, že veľa lichôtok neznamená hneď veľa záujmu. Naučila som sa, že veľa obetovania neznamená veľa šťastia. Naučila som sa, že veľa bozkov neznamená hneď veľa lásky.

Naučila som sa vážiť si samú seba. Naučila som sa veriť v samú seba, byť nebojácna, silná. Každá slza mi pomohla vidieť čistejšie svet okolo a vnímať všetko krásne, prečo sa oplatí žiť a kráčať ďalej. Naučila som sa trpezlivosti a pokore. Naučila som sa, že zvládnem aj veci, o ktorých som bola presvedčená, že sú nad moje sily. Naučila som sa byť v tichu len sama so sebou a svojimi myšlienkami. Naučila som sa mať hlavu hore a ísť ďalej aj cez prekážky. Naučila som sa, že odpustenie samej sebe vedie k odpusteniu tebe.

Preto ti odpúšťam, že si ma nechal a zároveň ti ďakujem, že si bol v mojom živote. Vďaka tebe som pochopila, že som silnejšia, ako som si myslela, že bolesť, ktorú som cítila vtedy je znak toho, ako silno dokážem milovať.

Prajem ti len šťastie a aby si konečne prišiel na to, čo chceš a našiel to. Nehnevám sa už na teba, pretože si ma nakopol žiť život po akom túžim a snažiť sa viac splniť si svoje sny.

Ďakujem, že si bol, ale je čas ísť ďalej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating