Instagram/lostitalianos

Asi každá zamilovaná žena si v tajnosti predstavuje, ako so svojím drahým vykročí pred oltár, ako si postavia vysnívaný dom a budú mať rozkošné detičky. A možno sú to úplne iné sny, napríklad o tom, ako spoločne precestujú svet a užijú si jeden druhého. Podstata však ostáva – vidí ho tam po svojom boku. Čo však vtedy, ak v tom sne nie je on?

Keď je človek zaľúbený, žije pre prítomný okamih. Chce so svojou polovičkou tráviť všetok čas a nevie si predstaviť, že by ich budúcnosť mohla rozdeliť. No ak to dvaja myslia vážne, otázka budúcnosti by mala byť v ich vzťahu vyriešená.

Mali by obaja vedieť, kam sa chcú uberať ako jednotlivci, ale aj ako pár. Chcú žiť v dome alebo v byte? Chcú mať vôbec deti? Ostanú v rodnej krajine? Sú to dôležité otázky, ktorým možno teraz neprikladajú vážnosť, no jedného dňa ich rozhodnutie dobehne.

Čo ak máš po boku partera, ktorého naozaj miluješ, no keď sa zahľadíš vpred, máš o vašom vzťahu pochybnosti? A možno ani nie o celom vzťahu, iba o dôležitých bodoch, pri ktorých si ho nevieš predstaviť. Dajme si príklad.

Si s ním šťastná, ľúbiš ho a rada by si bola raz matkou. On však o deťoch nechce ani počuť. Teraz to prehltneš, veď na to máš ešte čas, no keď pred spaním premýšľaš o tom, čo bude, nemôžeš ho vidieť v rámčeku rodinnej fotografie.

Alebo ho tam nevidíš v žiadnom ohľade. Je skvelý a teraz je váš čas, no ak máš byť úprimná, nezdá sa ti, že je to ten typ, ktorý je na celý život. Pochybnosti rýchlo hádžeš za hlavu, veď prečo kvôli niečomu, čo sa ešte nestalo, kaziť to, čo máte v tejto chvíli?

Je pravda, že kaziť si šťastie kvôli niečomu, čo sa ešte nestalo, je absolútna blbosť. No zároveň je faktom aj to, že vo vzťahu sa všetko ukáže aj časom. Ak máš vo svojom srdci pochybnosti, budú ťa trápiť čoraz častejšie a intenzívnejšie. Ak chceš niečo, čo pretrvá, nemôžeš venovať svoju pozornosť niečomu, o čom si presvedčená, že to nikam nevedie.

Tvoj vnútorný hlas ti už napovie, čo robiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating