Zdá ti, že už nevieš ako ďalej? Všetky tie, ktoré toto čítate, pravdepodobne prechádzate niečím, čo sa podobá na bludisko. Množstvo slepých uličiek, falošných stôp a náhlych zvratov, ktorým nerozumieme. Ako sa v tom všetkom vyznať? Chceš byť dobrou dcérou, priateľkou, partnerkou, ukážkovou študentkou a popri tom chceš byť sama sebou. A kedy akože? Sme presne vo veku, kedy sa hľadáme a zisťujeme čo nechceme. Učíme sa na vlastných chybách. Môžeme prakticky všetko, no zároveň sa cítime obmedzované, zviazané a často zmätené. Prečo je tento náš mladý život niekedy ťažký?

Hovorí sa, že v každej situácii hráme nejakú rolu, správame sa podľa očakávaní iných. Sme iné s najlepšou kamoškou, inak sa správame v práci či škole a iné sme s najbližšími. Nie je tých osôb v nás až príliš? Nemôžeme sa čudovať, keď je toho na nás niekedy veľa, keď každý od nás chce niečo iné. Úprimne, obdivujem každú jednu z nás. Často robíme viac, ako by sme mali. Chceme vedieť zvládnuť každú jednu rolu, do ktorej nás život postaví, chceme splniť všetky očakávania. Máš pocit, že nerobíš toľko, čo tvoja kamoška, že nevyužívaš svoj život a potenciál naplno?  Zabudni na to, neporovnávaj sa. Nemusíme si na plecia nakladať ďalšie povinnosti a očakávania len preto, že kamarátka zvláda mať dobré známky, popri škole pracuje v odbore, aktívne cvičí, každú chvíľu niekam cestuje a ešte k tomu má “dokonalý” vzťah. Uvedom si, že možno ani len z polovice netušíš, čo všetko je za tým. Pamätaj, že najväčšie umenie ženy je byť ženou po svojom.

 

 

 

Jeden z najhorších pocitov je ten, keď si myslíš, že neznamenáš nič. Viem to, pretože som to zažila. A potom som sa zrazu spamätala a prestala som sa porovnávať s ostatnými. V čom bol ten zlom? Asi som toho „nátlaku“ mala už dosť. Dôležité je pochopiť, že nemusíš byť vo všetkom najlepšia. Skús to a uvidíš, aký je to oslobodzujúci pocit  prestať sa snažiť byť dokonalá. Vynechaj prednášku, opi sa v strede týždňa, nechaj frajera nech dnes vymyslí program on. Nie je nič zlé na tom, ak si raz za čas uletíš a necháš očakávania druhých trochu počkať. Daj si záväzok, že každý deň urobíš niečo inak. Poruš svoje pravidlá a buď slobodná. 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.