freepik.com

Mrzí ma to. Pretože to mohlo byť navždy. Mohlo. Ale nestalo sa tak. Mali sme iné plány. Istým spôsobom sme v našom vzťahu vyrastali spolu. Povedala som ti, že aj zo všetkými tvojimi chybami ťa prijímam. Takisto, ako si to povedal aj ty mne. Avšak boli sme zaslepení láskou. Tvrdili sme, že sa nikdy nezmeníme, navždy si budeme oporou a nikdy nebudeme na seba zlí. No udial sa presný opak.

freepik.com

Pýtaš sa prečo? Tiež som mala túto otázku v hlave. Boli sme spolu skvelí, šťastní a žili sme láskou. Sľubovali sme si vernosť a plánovali sme spolu budúcnosť. Avšak naša budúcnosť sa stala rovnako minulosťou, ako aj náš vzťah.

Ten vytúžený. Ten, ktorý mal byť navždy. Avšak zmenil si sa. Nie tak, ako je úplne normálne meniť sa. Zabil si svoje dobré vlastnosti. Zabil si svoju povahu. Už si nebol môj ochranca a ten, ktorý ma vždy chválil. Bol si neznesiteľný, odcudzoval si a prestal si vidieť na mne všetky dobré veci. Odrazu som bola len tá, ktorá je tvoja frajerka a urobí pre teba hocičo. Začal si ma vnímať ako vec. Ako hračku, s ktorou si môžeš robiť čo len chceš.

Bola som ticho až pridlho. Myslela som si, že je to len zlé obdobie a stále som v tebe videla toho skvelého, milujúceho a dobrého muža. No zabil si ho. Prispôsobil si sa dobe, prispôsobil si sa zlým ľuďom. Zabil si i moju lásku k tebe. Neustále som hľadala v tebe len do dobré, no ty si mi to nedovolil. Začal si mnou opovrhovať, všetci ti boli ľahostajní a seba si vnímal ako skvelého muža bez chyby.

freepik.com

Stal si sa egoistom. Nezaujímalo ťa šťastie iných. Dokonca ani moje šťastie. Už si nepotreboval vidieť môj úsmev, už ťa nezaujímali moje úspechy a už aj moje slzy boli pre teba príťažou, ktorá vraj postihuje slabých. Stal sa z teba niekto, do koho som sa ja nezamilovala. Premýšľala som, či nie je chyba vo mne, či máš len zlé dni, pretože si sa stal niekým úplne iným. Pre mňa cudzím a chladným. Avšak zistila som, že práve toto si ty. A vždy si aj bol.

Ja som bola však zaslepená a ty si po celý ten čas hral divadlo. Hral si v divadle lásky, kde sme boli hlavnými postavami, ktorí sa milovali. No, keď sa divadlo skončilo, zhodil si svoju masku a stal si sa opäť sám sebou. Tým mužom, ktorého som ja v tebe nevidela. Stal si sa tým, čím si sľuboval, že nikdy nebudeš. Ale bol si. Vždy si taký bol.

freepik.com

Občas nám však láska neukazuje pravú tvár. Nosíme ružové okuliare a neskôr sa čudujeme, s kým to vlastne žijeme. Koho to my vlastne milujeme. Občas bývajú naše lásky len klamy. Občas milujeme ľudí, ktorí ani neexistujú. No neuvidíme to hneď. Ani ty, ani ja. V tom je ten risk lásky. Vydržať s tým istým človekom celý svoj život, pokiaľ nám neukáže svoju pravú tvár. Niektorí ľudia milujú so svojou pravou tvárou, iní si dávajú masky.

Nenasadzuj si, prosím, masku.

Miluj vrúcne, pravdivo.

Mrzí ma to, že som tomu uverila. Zamilovala som sa do nesprávneho. Tvoje „ja“ nikdy neexistovalo. Bolo falošné. Bolo vymyslené.

Verím, že sa nabudúce zamilujem do skutočnej osoby. 

Že budeme oslavovať a velebiť lásku.

Verím, že to bude skutočné. 

Pretože láska neklame. 

Len to občas my nevidíme.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating