unsplash.com

Ak miluješ svojho partnera, je ťažké prijať myšlienku, že ste veľmi rozdielni. Nedokonalosti, ktoré sa vo vzťahu nachádzajú, sú mnohokrát útesom, na ktorom to celé stroskotá. Myslím, že to zažila už každá z nás. Máš však vždy dve možnosti a tou prvou je, že to s ním ukončíš. Budeš dúfať, že nájdeš niekoho podobného.

Dokonalý človek neexistuje a preto sa zamerajme na myšlienku, ako premeniť rozdiely a nedokonalosti vo vzťahu na silné stránky, z ktorých môžte len vyťažiť. Vaša nekompatibilita sa môže stať vašim zdrojom sily. Akonáhle si uvedomíte rozdiely, ktoré medzi vami sú, môžte ich premeniť na výzvu.

Keď jeden z vás je realista a druhý je večne zasnený

Je dobré mať svoje sny, vidieť realitu pozitívne a zároveň vidieť situáciu realisticky na podniknutie krokov k dosiahnutiu sna. Pokiaľ však nejde o pesimizmus, realista a snílek môžu vytvoriť perfektný tím, v ktorom sa môžu dopĺňať. Dôležité je nezabudnúť na to, že partner má takisto právo na názor, ktorý treba rešpektovať.

Keď jeden z vás je plánovač a druhý je spontánny

Niekto potrebuje mať naplánované aktivity počas celého dňa, postupovať presne podľa časového harmonogramu a niekto žije v spontánnosti, kde neplánuje vôbec nič. Byť v takomto partnerstve môže byť frustrujúce, avšak keď sa spoja takíto ľudia, môže vzniknúť dobrý kompromis. Niektoré aktivity sa naplánujú, pričom sa zachová určitý stupeň spontánnosti a kreatívneho ducha.

Keď jeden z vás je introvert a druhý extrovert

Zatiaľ čo páry extrovertov alebo introvertov vedia fungovať harmonicky, je tu možnosť mať obohacujúci vzťah aj v prípade kombinácie extroverta a introverta. Spoločenský človek môže učiť svojho partnera, introverta, vyjsť zo svojej škrupiny, nájsť nových priateľov a tráviť čas aj v spoločnosti. Introvert zas naopak môže naučiť svojho extrovertného partnera oceniť čas, kedy je sám so sebou a výhody, ktoré z toho plynú. Navzájom sa tak môžu obohacovať a rozširovať svoj prístup k životu.

Keď jeden z vás je cestovateľ a druhý nie

Cestovanie s partnerom prináša mnoho výhod, ktoré prehlbujú spoločné chvíle. Ak však jeden z vás nikdy necestoval, partner môže byť skvelým sprievodcom a čaká vás veľa spoločných dobrodružstiev. Ak však ty alebo tvoj priateľ nenosíte túlavé topánky, s pomocou rešpektu slobody môže vzťah fungovať. Jeden z vás bude cestovať s priateľmi a druhý si užije čas pre seba doma. Všetko je to o kompromisoch a dôvere.

Keď prejavujete lásku iným spôsobom

Lásku môžeme prejavovať rôznymi spôsobmi. Niekto ju prejavuje slovami, niekto časom, ktorý venuje partnerovi, iný zase skutkami alebo pozornosťou. To, ako prejavujeme lásku, je spôsob, ktorý očakávame aj od partnera. Ak však jeden z vás nevie prejaviť city slovne, ale pozornosťou a druhý tomu nerozumie, môže nastať komplikácia a pocit, že nie si milovaná. Dôležitá je komunikácia a naladenie sa na potreby partnera, aj keď sú iné ako tvoje.

 

Zdroj: bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating