unsplash.com

Som rada, že som single.

Istú dobu som túžila nájsť si priateľa, no pán správny akosi nechodil. Vlastne hlavným dôvodom, prečo mi nikto nesedel bolo to, že som nikoho naozaj nehľadala.

Áno, flirtovala som s chlapmi na Badoo, v baroch a v škole. No nikomu som nedala svoje číslo a s nikým som nešla na rande.

Často ľudia hovoria, že ak chceš, aby ťa niekto mohol milovať, musíš najprv milovať sama seba. Úplne s tým súhlasím. A akokoľvek ťažké je priznať to, stále sa len učím mať sa rada.

elite-daily-guille-faingold-love-800x400foto: elitedaily.com

Chodím sama so sebou na rande, no ešte som sa nezamilovala. Snažím sa o to a keď sa to stane, vtedy sa bude môcť pridať niekto ďalší.

Momentálne to však nie je možné.

V súčasnosti to tak jednoducho má byť. Užívam si svoje lenivé dni, nestarám sa, čo si kto o mne myslí a vychutnávam si každý jeden moment naplno. Neriešim, či dávam niekomu dostatok pozornosti a či niekto dáva dostatok pozornosti mne. Spím sama v manželskej posteli v starom rozťahanom tričku. Robím, čo ma robí šťastou a žijem pre prítomnosť.

Môj život je momentálne o mne. Som príliš sebecká na to, aby som do neho pustila niekoho ďalšieho. A nemyslím si, že je to zlé. Je v poriadku sústrediť  sa nejakú dobu sama na seba. Je v poriadku bojovať sama o svoje šťastie a nespoliehať sa na nikoho iného. Je v pohode zjesť za deň celú Nutellu.

elitedaily_single_paff-800x400foto: elitedaily.com

Som stále mladá a mám mnoho cieľov. Bolo by úžasné mať niekoho, s kým sa môžem podeliť o úspechy a kto ma podrží, keď sa tak nedarí. No žiť viem aj bez toho. A ten pocit je oslobodzujúci.

Jedného dňa snáď stretnem niekoho, do koho sa zaľúbim až po uši. Nebudem ho potrebovať, no budem ho chcieť. A práve to urobí náš vzťah výnimočným.

Kým ten deň príde, budem skúšať nové veci, robiť hlúposti a chodiť von v teplákoch. Budem cestovať, variť nové jedlá a naučím sa konečne plávať.

Verím, že láska má prísť v tej správnej chvíli. Si očakávaná, no nehľadám ťa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife