Samota je bolestivá. Ľudia tvoria náš život. Formujú nás, učia nás, kvôli nim trpíme a sme šťastní. Sú to oni, ktorí nás vedia potešiť, no i sklamať.

Ak máš pocit, že si neustále sama, zváž to, s kým sa stretávaš. Ľudia tvoria tvoj život, preto by si mala mať výborné vzťahy a byť v nich šťastná. Nenechaj sa podceňovať a vyberaj si ľudí, pri ktorých sa cítiš sama sebou.

Či je to rodina alebo priatelia, sú tu pre nás a vždy nás podržia. Nie sú dokonalí, no nevieme si bez nich predstaviť život. Oni tvoria naše dni, oni nám pomáhajú a vytvárajú z nás človeka, akým sme dnes. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí z teba robia lepšieho človeka.

zdroj: Photo by Kevin laminto on Unsplash.com

 

Obklopuj sa ľuďmi, pri ktorých sa cítiš sama sebou. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí veria v tvoje sny a podporujú ťa v nich. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí sú k tebe úprimní a radi ti poradia. Obklopuj sa ľuďmi, pri ktorých sa nebojíš, že ťa ohovárajú. Obklopuj sa ľuďmi, ktorým veríš a ktorí majú v tvojom živote zmysel. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí chcú byť s tebou úprimne a nemusíš sa im doprosovať. 

„Kráčajte so snílkami, pravovernými, odvážnymi, radostnými, plánujúcimi, tými, čo veci robia, úspešnými, s ľuďmi, ktorí majú hlavu v oblakoch a svoje nohy na zemi. Nechajte ich ducha, aby vo vás zažal plameň, aby ste mohli tento svet zanechať lepším ako keď ste sem prišli.“ – Wilfred Peterson

Miluj ľudí, aj keď ubližujú. Váž si ľudí, ktorí sú pri tebe, nech sa deje hocičo a neozývajú sa len vtedy, keď niečo potrebujú. Kráčaj s nimi na tvojej a ich ceste života. Spoznávaj nových ľudí, obdarúvaj ich, miluj ich, nesúď ich. Uč sa od nič, počúvaj ich a ak sa aj niekto rozhodne z tvojho života odísť, poďakuj sa mu za všetky spoločné chvíle. O tom život je. O ľuďoch a o tom, ako ich miluješ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.