godandman.com

Nemiloval si ju, len si nechcel byť sám. Možno pomáhala tvojmu egu, možno si sa vo svojom mizernom živote pri nej cítil lepšie, no nemiloval si ju. Ak by si ju miloval, nezničil by si ju.

Často si mýlime lásku s poblúznením. Niekedy do toho padáme a vieme, že to nie je správne, no napriek tomu sa tomu odovzdávame.

A na nesprávnej láske je niečo zvláštne, čo nás núti prepadnúť tomu ešte výraznejšie. Niečo, čo nás núti chcieť to viac. Tak sa snažíme presvedčiť sami seba, že je to tak správne. Hoci vieme, že nie je. Presviedčame sa, že toto je láska. Cítime veci tak intenzívne, že si myslíme, že je to láska.

zdroj: pexels.com

Zamilujeme sa do nesprávnych ľudí a dovolíme im zničiť nás. Je niečo tak príťažlivé na veciach, ktoré nemôžeme mať. Možno máš rada, keď tebou zmietajú emócie. Možno ani jeden z vás nechce byť sám.

Asi ho miluješ. No nemyslím si, že on miluje teba. Miluje to, že ho miluješ. Miluje ten pocit, že ho potrebuješ.

No to nie je ozajstná láska. Láska nie je o slzách. Ani zmätku. Láska nie je o tom, že bojuješ o niekoho pozornosť. Láska je jednoduchá. Láska ťa má povzniesť, nie zraziť k zemi. Láska ťa má naplniť a nie zanechať ťa prázdnou.

zdroj: pexels.com

Možno si to nechceš priznať. Niektoré veci vidíme, až keď sme pripravení. No ja sa na teba pozerám z diaľky a vidím to veľmi jasne. Ničí ťa. Mení ťa k horšiemu. Čoskoro sa nespoznáš ani v zrkadle. Nestrať samú seba pre to, čo ty nazývaš láska.

Pretože toto láska nie je. Láska je niečo úplne iné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating