pixabay.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Faktom je, že vzťahy bývajú čoraz komplikovanejšie. Preto vraj hľadáme „jednoduché“ typy, ktoré s nami zostanú. Pardon, vydržia. Píšem to, pretože mnoho rozchodov je vraj kvôli neprekonateľným rozdielom, či  žiadnemu pochopeniu.

Láska je rôzna, je komplikovaná, robíš v nej rozhodnutia a ovplyňuje tvoj život. Je to podľa mňa najkrajšia, no zároveň najmocnejšia súčasť našich životov. Deje sa u každého.

Áno, láska je dobrotivá, nezávidí,… ale zamyslela si sa niekedy nad svojim vzťahom? Ale teraz myslím naozaj. Je pre teba naozaj hodnotný? Často si lásku mýlime len s nedostatkom spoločnosti či z istého potešenia. Chodíme spolu, neskôr sa rozídeme a plačeme do vankúša, že kde sakra sme urobili chybu. Pozastavujeme sa s dnešnými vzťahmi ako na húpačke, či so vzťahmi, ktoré sú povrchné.

unsplash.com

Niekedy si len proste musíš ujasniť, prečo ti tvoj drahý chýba tie 2 hodiny, čo ste bez seba. Kvôli čomu to je? Lebo niekoho potrebuješ pri sebe alebo je to skutočne z pocitu lásky? Rada ho vidíš preto, lebo to potrebuješ alebo chceš? Chodíš s ním medzi ľudí aby si ukázala „dokonalý vzťah“ alebo ho skutočne berieš ako svojho muža?
Niekedy ani sami nevieme definovať lásku. Je to beh na dlhú trať, niekedy je to bolesť, inokedy radosť. Láska je pre nás stále jedna veľká neznáma, po ktorej všetci túžime a cnie sa nám za ňou. Túžime byť milovaní a chcení. Je to normálne. Avšak je to naozaj úprimná láska, ktorou žiješ?

Niektoré vzťahy stoja za to, aby si ich zachránila. Pretože vieš, že je to úprimné, nevinné a tak krásne. Pretože je ti s ním krásne, pretože ho naozaj túžiš vidieť i nie dokonalo upravená a so všetkými tvojimi nedokonalosťami ho privítaš s veľkým úsmevom, objatím a pusou.

unsplash.com

No však niektoré vzťahy nestoja za to, aby si ich zachránila. Ničia ťa, i keď to možno teraz tak nevnímaš. Oberajú ťa o tvoje skutočné ja a ty len po nociach premýšľaš, či to nie je láska zo samoty alebo sebeckosti. V tom prípade to láska nie je.
Myslím, že v každom vzťahu raz príde obdobie, kedy začneš rozmýšľať, ako to v skutočnosti medzi Vami je. Či to má zmysel a či to nie je len ilúzia. Radím ti, drahá, nenechaj sa oklamať a hlavne si nezatváraj oči, a nezapchávaj uši. Všetko raz vyjde na povrch a ty to musíš prijať. Objavuj Vašu lásku, uisťuj sa.

Bojuj za vzťah, ktorý sa oplatí žiť a je to skutočná láska. Jedine ten za to stojí.

Odpoveď nájdeš jedine vo svojom srdci.

Psst, počuješ?

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.

Láska nikdy nezanikne…

A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri, no najväčšia z nich je láska.“

1 Kor 13, 1-13

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating