pinterest.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Hovoríš si. Nehovorí z teba sebectvo či prehnané sebavedomie. Toto si skrátka ty. Si skvelá, veľakrát si sa popálila a nehodláš dať lásku „hocikomu“. Hovoríš si, že si zaslúžiš viac. Že si skvelá žena a do budúcna budeš skvelá manželka. Áno, máš veľa chýb, no snažíš sa byť dobrým človekom, chápajúcim a milujúcim. Pomáhaš, pracuješ, miluješ. Žiješ život. Užívaš si ho. Si silná, krásna a sebavedomá žena. Jednoducho – nie si pre každého.

Nehovorí z teba pýcha. Vieš to. Vieš, že si zaslúžiš pravú lásku. Vieš, že si dobrý človek a snažíš sa byť k druhým empatická. Súcitíš s druhými. Ak niekoho miluješ, miluješ ho celým srdcom. Si veľmi citlivá, ťažko znášaš zmeny, no si i silná a priama. Ak si ťa niekto neváži, vieš odísť s hrdosťou. Miluješ objavovať. Seba, druhých, svet.

unsplash.com

Nie si pre každého. Častokrát sa zbytočne popálime. Naozaj zbytočne. Vieme svoje srdce uzatvoriť a tváriť sa, že je všetko v poriadku. Pritom sami cítime a vieme, že chceme dýchať. Chceme, aby naše srdce dýchalo. Sme ochotné zniesť obetu. Sme ochotné byť tu pre druhých. No nie sme pre každého. Sme pre toho, kto bude našu lásku vedieť oceniť. Kto nás bude vidieť ako osobu, ktorá má sny, city a plány. Ktorá miluje tak, ako nikto iný. Ktorá je srdečná a láskavá.

Nie si pre každého, kto príde. Nie si pre toho, kto sa s tebou bude zahrávať, ponižovať či osočovať. Veľakrát sa popáliš. No iba tak si môžeš uvedomiť hodnotu seba samej. Že nie si pre každého, že na dobré sa čaká. Pretože ty si to dobré a potrebuješ to dobré.

freepik.com

Tvoja láska, tvoja osoba a tvoje pochopenie si zaslúžia len to najlepšie. Tvoj život si zaslúži niekoho, kto si ťa bude vážiť a bude vedieť, že nie si pre každého. Pretože si výnimočná.

Počkaj si na niekoho, kto bude skutočne ten pravý.

Kto si ťa bude vážiť.

Pretože ten bude pre teba.

A ty preňho.

Pretože ty nie si pre každého. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating