elitedaily.com

Stáva sa ti, že sa obviňuješ z vecí, za ktoré v podstate ani nemôžeš? Aj keď je to od teba veľmi šľachetné, nezabúdaj že, nie všetko zlé je tvojou chybou. Takže ak nabudúce na teba začne kričať kamarátka, neznamená to, že si v niečom pochybila, ale má problémy, ktoré si ventiluje na tebe. Namiesto toho, aby si sa urazila a na niekoľko dní prerušila kontakt, skús sa nato pozrieť ako na „volanie o pomoc“.

Kto má teda pravdu?

Niekedy majú dvaja ľudia odlišné názory, ale mýliť sa nemusí ani jeden. V snahe presvedčiť nás o pravde toho druhého, počujeme občas aj nie moc lichotivé poznámky, ktoré nás majú prinútiť prijať názor druhého. Nenechaj sa vyprovokovať, kto nevie rozumne argumentovať ti nestojí za mrhanie energie.

Výzva obrniť sa

Niektorí ľudia majú vo zvyku správať sa k ostatným neuhladene až drzo. Namiesto ich správania, zmeň svoju reakciu. Pri podceňovaní a urážaní nás, nami burcujú veľmi silné a nepríjemné pocity. Je ťažké jednoducho to odignorovať, preto to skús brať ako výzvu. Ak na začiatku zvládneš maličké blbé poznámky, tak časom sa obrníš celkovo a pridáš sama nejakú šťavnatú poznámku, ktorá ťa pobaví.

7987_tall puckermob.com

Nájdi v kritike pozitíva

Častokrát sa nájdem v situácii, kedy je ťažké nebrať veci osobne. Naučila som sa zastaviť, poriadne sa nadýchnuť a pozrieť sa nato z iného uhla pohľadu. Krotím svoju výbušnosť a hľadám niečo pozitívne na kritike. Ani si neuvedomujeme akú obrovskú príležitosť pre osobný rozvoj a sebareflexiu nám poskytujú nezmyselnou kritikou naši „záškodníci“.

Hviezdou nebudeš

Zbožňovaná všetkými nikdy nebudeš. Aj keď by to bolo úžasné rozumieť si s každým. Sama dobre vieš, že tak ako tebe „nesedia“ všetci, ani ty „nesedíš“ všetkým. Preto bude lepšie prijať fakt, že na svete sú ľudia, s ktorými nemáš predurčené kamarátiť sa. Je zbytočné snažiť sa o ich priazeň. Nikdy ťa nebudú mať radi takú, akou v skutočnosti si.

8106_tall pinterest.com

Žiadna z nás nie je dokonalá. Každá máme svoje muchy. Niekedy sme upozorňované na chyby primerane, niekedy prehnane a niekedy bezdôvodne. Ak sa odučíme brať všetky komentáre osobne, život si spravíme nie len jednoduchším, ale aj krajším.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife