thoughtcatalog.com

Ak chceš zmeniť svoj život, začni od seba. Prestaň míňať svoj čas a energiu na iných ľudí. Máš svoj život a žiješ ho tu a teraz. Každý deň je nový začiatok. Nepozeraj na to čo bolo včera, čo bude zajtra. Ži pre tento okamžik.

Kto je najdôležitejší človek v tvojom živote?

,,JA“ . Myslíš že je to sebecké? Ja si myslím že nie. Každému komu som dala túto otázku mi odpovedal: ,, Priateľ, manžel, syn, dcéra, mama, otec“… Pokiaľ budeš uprednostňovať iných ľudí na úkor seba, nikdy nedosiahneš čo chceš. Vždy budeš plniť sny iným, ale nie sebe. Voľba je na tebe. Môžeš žiť podľa predstáv svojho okolia a nechať, aby si iní plnili svoje predstavy cez tvoju osobu, alebo môžeš dosiahnuť všetko čo chceš ty.

Vždy, keď pôjdeš za svojimi snami sa budeš stretávať s nepochopením, negativitou, a možno stratíš aj veľa kamarátov, ale to je v poriadku. Nevšímaj si, čo si o tom alebo o tebe myslia ostatní. Dôležité je, čo si myslíš o sebe ty. Ak sa ti zdajú tvoje ciele smiešne, že by raz mohli byť realitou, tak sa pozri na to inak. Všetky super hviezdy boli tiež kedysi len deti, tiež sa učili chodiť, hovoriť, jesť. Dnes si len jednoducho splnili svoje sny.

Nevzdávaj sa, ver !

Rada si všímam ľudí okolo seba, bohužiaľ väčšinou je to o tom, že sú sklesnutí a znechutení  zo svojho života. Ja sa pýtam: ,,prečo?“ Pretože nevidíme hmotné výsledky? Prečo najskôr musíme vidieť, že sa niečo dá a až potom uveríme? Čo keby sme to spravili naopak. Verme, že sa to dá a potom uvidíme výsledok nášho presvedčenia. Často sa stretávam s reakciou : ,, Keby som mala peniaze…“, ale tie peniaze si ovplyvňujeme my sami. Prečo máme zakomplexované v hlave že, peniaze sú niečo zlé, čo mení charakter? Ja si myslím opak. Peniaze sú dobré, otvárajú nám brány, ktoré boli zatvorené ale hlavne, dávajú nám neskutočnú slobodu.

Susana-Rami%25CC%2581rez-Confidence-self-image elitedaily.com

Ak dnes nemáš zlatú Visu, neznamená to že o rok, dva alebo päť rokov ju nebudeš mať. Je to tvoja voľba či budeš čakať, že ti peniaze padnú zhora, alebo spravíš maximum pre dosiahnutie svojich snov. Ak je tvoj sen, že budeš právnička a budeš mať apartmán, vlastné auto a super oblečenie, tak to tak bude a nikto ťa nepresvedčí o opaku.

Nevytváraj si mreže vo vlastnej hlave

Toto sa nedá, toto neviem, toto nemôžem. Vážne? To kto povedal? Čo keby som Ti povedala : ,, dá sa to, viem, môžem“  Pred mesiacom, keby som niekomu povedala, že budem redaktorka, asi by sa ľudia v mojom okolí zasmiali, dnes sa smejem ja. To, že nemáš vysokú školu, alebo nemáš 10 ročnú prax, preto neznamenáš menej ako ostatní, čo tak majú. Uvádzam príklady zo svojho života, nehovorím plané slová, ale overené veci, ktoré viem, ako fungujú. Nebola som vyučená aranžérka, ale išla som na pohovor s ďalšími babami, ktoré vyučené boli a mali v tomto odbore prax. Po pohovore mi volali, vybrali si mňa a viete prečo? Mala som najlepšie uložené kvety do kytice.

Neboj sa ukázať svoje kvality, rob to s presvedčením, že to, čo robíš, robíš najlepšie ako v tú dobu môžeš spraviť. O rok, môžeš byť úplne niekde inde, ale teraz si to spravila najlepšie ako si vedela. Preto sa sama nepodceňuj a neupozorňuj na to, čo nevieš, ale ukáž svoje kvality, čo vieš.

Good-Vibrations-Images-life-800x400

Nezáviď, dopraj

Pokiaľ ideš hore, máš veľa neprajníkov, keď si tam, máš veľa akože priateľov. Vyberaj si Ty s kým budeš, komu venuješ svoj drahocenný čas. Skutoční priatelia ťa podporia nech robíš čokoľvek a ak aj s tým nesúhlasia, stoja za tebou. Ľudia mi hovoria ako je v dnešnej dobe ťažké vybrať si rodinný život alebo kariéru. Ja hovorím „chcem všetko“. Nevyberaj si, maj oboje.

Ak chceš mať niečo čo nemajú iný, musíš konať tak, ako nekonajú ostatní. Ak sa stretávaš s takými ľuďmi, ktorých odpoveďou na otázku je zakaždým problém, tak ich zmaž zo svojho života. Stretávaj sa s ľuďmi, ktorí ťa posúvajú dopredu, ktorí ťa inšpirujú a sú niekde vyššie ako si momentálne ty. Nezáviď im, uč sa od nich.

Rob čo miluješ

Ak uvoľníš myseľ, dáš priebeh svojím myšlienkam a fantázií, vtedy vznikajú najlepšie plány. Ak miluješ tanec – tancuj, ak rada kreslíš – kresli, ak chceš cestovať – cestuj. Nehľadaj dôvody, ako sa to nedá, hľadaj spôsoby, ako sa to dá. Všetko, čo potrebuješ máš v sebe, len si to neuvedomujeme. ,, Napríklad spisovateľka Harryho Pottera od malička snívala, že bude spisovateľkou. Už ako 5. ročná písala rozprávky o zajačikoch, ale nikomu nepovedala o tom, že píše, lebo sa bála, že jej povedia, aby si nerobila nádeje. Ako raz šla vlakom, mala vízie o chlapcovi, ktorý sa dopravuje vlakom do školy pre čarodejníkov. V tom období však zažívala ťažké chvíle. Stratila svoju matku, a i keď sa vydala, po narodení ich dcéry ju manžel opustil.  Všetky tieto negatívne pocity dala do svojho písania.

Nemala peniaze ani na pc ani na písací stroj a všetko písala ručne. Nemala ani kde bývať, bývali s dcérou rôzne po priateľoch. Po 6. rokoch ako šla vo vlaku z jej fantázie vzniklo dielo Harry Potter a Kameň mudrcov. Poslala svoje 3 kapitoly agentom. Po dvoch prvých odmietnutiach, prišiel úspech – dostala svojho agenta. Až 11 odmietnutí dostala od vydavateľstiev, ale ona sa nevzdávala. 12. vydavateľstvo jej dalo ponuku. Dodnes sa predalo viac ako 260 miliónov kópií knihy a preložená bola do viac ako 62 jazykov.“ Rada od spisovateľky J.K.Rowling.: ,,Za žiadnu cenu sa nevzdávaj svojho sna“.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife