elitedaily.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Očakávania. Každý ich má. No len málo ktoré sa zhodujú s realitou. Čakáš, že ten chlapec, do ktorého si sa zamilovala na prvý pohľad, je ten pravý. Čakáš, že bude taký, akého si si vysnívala. Čakáš, že ti bude nosiť kvety každý deň, lebo si presvedčená o tom, že len takto ti môže prejaviť čo k tebe cíti.

black-and-white-person-woman-girl photo: pexels.com 

Čo sa stane, ak sa tieto očakávania nesplnia? Do hry prichádza sklamanie. A ty mu v duchu vyčítaš, že to nespravil. Že nie je taký, akého by si chcela mať. Po čase zistíš, že to nie je ono. Začínajú ti na ňom vadiť veci, pre ktoré si ho kedysi milovala. Zrazu ti prekáža aj to, ako rozpráva, aké má názory, ako rozmýšľa, ako chodí. Hanbíš sa za neho.

On ti dáva všetko čo má. Snaží sa ti vyhovieť, no ty to nevidíš, pretože si zaslepená nereálne dokonalou predstavou, ako by mal vyzerať perfektný vzťah a ako by mal vyzerať tvoj perfektný partner, s ktorým by si sa vydala na cestu životom.

Máš pocit, akoby si nenašla to, čo si hľadala. Cítiš, akoby ti v tom vzťahu niečo chýbalo. Cítiš sa neúplná a hovoríš si „mám na viac“.

Nič také, ako perfektný vzťah neexistuje. Každý má chyby a hádky tam budú vždy. No vzťah sa stáva silnejším a pevnejším, práve vďaka všetkým prekážkam a ťažkým chvíľam, ktoré vám život udelí. Pretože vtedy sa naplno prejaví vaša láska a vernosť.

Všetci vedia byť s tebou v dobrom, no len málo kto zostane po tvojom boku, aby ťa podporil v tých najhorších chvíľach.

pexels-photo-1 photo: pexels.com

To, že si predstavuješ, snívaš a očakávaš dokonalého muža, ťa neposunie bližšie k cieľu. Práve naopak. A to, čo v tom vzťahu chýba, je tvoje otvorené srdce. Netreba mať veľké očakávania. Stačí sa len naučiť všímať si maličkosti. Tie sú totiž najväčšími dôkazmi lásky. Ber to, čo ti život dáva a teš sa z malých vecí. Vstupuj do vzťahu so zámerom dávať a nie brať.

Jedine tak môžeš naplno vnímať, čo ti ten človek ponúka.

Jedine tak môžeš byť skutočné šťastná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife