unsplash.com

Chceš pridať svoju individualitu do všetkého, čo robíš, a tak sa chceš aj odlíšiť od ľudí. Svojmu životu chceš dať veľký zmysel, no občas sa obávaš, že ho vlastne nikdy nenájdeš. A problém je presne v tom. V hľadaní. Ty nevytváraš, ale hľadáš. A ver mi, že z toho môžeš byť smutná. 

Niekedy sa necítiš nažive a vtedy prechádzaš veľmi depresívnym stavom. Pýtaš sa aký je zmysel života, pretože sa cítiš bezmocne a nedostatočne „využitá“. Nemáš problém vystúpiť zo svojej komfortnej zóny len preto, lebo chceš niečo viac.

Snažíš sa nájsť zmysel aj v praktickom živote a niekedy si myslíš, že život je až príliš jednoduchý. Keď však nastanú ťažšie situácie, si nervózna a chceš, aby bolo všetko perfektné a aby všetko malo svoj význam. Dôležité je však povedať, že život je omnoho zložitejší a nemôžeš nájsť zmysel z bodu A do bodu B.

„Je úplne zbytočné pýtať sa, či má život zmysel alebo nie. Má taký zmysel, aký mu dáme.“ — Anatole France

zdroj: Photo by Mikail Duran on Unsplash.com

Tvoje myslenie je obmedzené v rámci viet, ktoré hovoríš. Myslíš si, že ak dostaneš istú vec, nájdeš zmysel života. Tak to však nefunguje a skutočný význam nie je o dosiahnutí toho, čo ti chýba, ale toho, čo cítiš hlboko v sebe a ako nájdeš správnu cestu pre seba.

Život je tvorivý proces a žiadať o vopred definovaný význam je ako pýtať sa maliara, aký význam má prázdne plátno. Je to nesprávna otázka. Umelec vytvára význam tým, čo si zvolí na maľovanie, ide to z jeho vnútornej vízie.

Význam ide z každého z nás, preto sa nemusíme za ním naháňať. Máme ho v sebe. Sme jeho tvorcovia. Si maliar svojho života. Maľuj tak, ako ty chceš a namaľuj si obraz, ktorý sa ti bude páčiť a na ktorý budeš pyšná.

„Zmysel života: Hľadať zmysel života, to je ako hľadať okuliare, ktoré máš na nose.“ — Peter Gregor 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife