Prestala som sa odcudzovať za to, čo nedokážem ovplyvniť. Prestala som sa neustále týrať a hovoriť si, že som neschopná. Prestala som riešiť to, ako ma vidia ostatní a aká by som podľa nich mala byť. Ľuďom nevyhovieš a ani sa o to nesnaž.

Buď skrátka len sama sebou a zisťuj, kto ti stojí za to, aby si mu venovala čas. Prestala som sa odcudzovať za to, že nie som dokonalá a že nie vždy mám všetko pod kontrolou. Prestala som sa cítiť neustále vinná a rozhodla som sa, že si chcem užívať život podľa seba.

Už nechcem žiadať o nejakú možnosť prispôsobiť sa niekomu alebo sa snažiť vyhovieť. Je v poriadku robiť chyby, nemať dobrý deň, necítiť sa dobre, byť neproduktívny.

zdroj: Photo by Asdrubal luna on Unsplash.com

Je v poriadku zlyhať, s niekým sa pohádať a necítiť sa dobre v niekoho spoločnosti. Je v poriadku mať svoje zásady a povedať si, čo je pre teba najlepšie. Je v poriadku byť sebecký.

 

Je v poriadku nemať svoj deň, mať hlúpe konverzácie a cítiť sa sám. Už sa nesnažím všetko analyzovať a už sa nechcem správať dokonalo. Chcem len dobre žiť s ľuďmi, na ktorých mi záleží. Už sa nesnažím každému vyhovieť a tváriť sa, že všetko je v poriadku. Tiež mám svoje nálady, svoje myšlienky a chcem žiť spokojne bez toho, aby ma neustále niekto napomínal. 

Musíš si pamätať, že ťa minulosť nedefinuje. Odpusť si. Choď ďalej. Uč sa a váž si samu seba. Je čas sa prestať odcudzovať a neustále si niečo vyčítať. Je čas užívať si život naplno.

Chcela som perfektný koniec. Teraz som zistila, náročnejším spôsobom, že niektoré básne sa nerýmujú, a niektoré príbehy nemajú jasný začiatok, stred ani koniec. Život je o nevedení, potrebe zmeniť sa, prijať moment a využiť ho najviac, ako sa len dá, bez vedomia, čo bude nasledovať.“ – Gilda Radner

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.