Odpusť si za to, že si mala na seba hlúpe poznámky a podceňovala si sa. Odpusť si a za to, že si sa nemala dostatočne rada a hovorila si, že si nič nezaslúžiš. Odpusť si za to, že si sa obklopovala ľuďmi, ktorí ťa nemali radi a ktorí ťa len vyčerpávali. Odpusť si za to, že si sa chovala k sebe nepekne a hovorila si, že si nezaslúžiš dobrý život. 

Odpusť samej sebe za všetky nepekné slová, ktoré si o sebe povedala. Taktiež si odpusť za všetku nenávisť, ktorú si v sebe držala.  Odpusť si za všetky momenty, kedy si sa nechovala k sebe dobre. Nezaslúžiš si zlý život. 

„Ľudia nie sú buď šľachetní alebo skazení. Sú ako šalát, ktorý má v sebe nakrájané dobré aj zlé a keď sa to všetko zmieša, vzniká zmätok a konflikt.“ – Lemony Snicket

Povedz si, že si zažila veci, ktoré ťa niekde posunuli, no je na čase ísť ďalej a netrápiť sa nimi. Áno, aj ty si urobila chyby, ktoré teraz ľutuješ, no aj to je súčasť cesty. Taktiež je v poriadku, že si sa nie vždy správala dobre k druhým ľuďom. Nie každý máme stále náladu a občas skrátka vybuchneme. 

zdroj: pexels.com

Odpusti si, pretože ťa to bude ešte dlho trápiť. Odpusť si preto, lebo to potrebuješ a chceš sa pohnúť ďalej. Poznať iných je znakom inteligencie, poznať seba je znakom múdrosti. Ovládať ostatných je znakom sily, ale ovládať seba je skutočná moc. 

Je zbytočne sa trápiť nad tým, čo bolo. Sústreď sa na všetko, čo ťa čaká. Odpusť sebe a aj druhým, kráčaj ďalej a užívaj si všetko, čo ti život ponúka. Život nebude nikdy fér a ty nikdy nebudeš bezchybná, úplne šťastná a sem tam sa budeš zhadzovať. No to je tiež v poriadku. To je kúzlo života. 

„Chodím pomaly, ale nikdy nie nazad.“ – Abraham Lincoln

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.