pixabay.com

Je to už tak dávno, kedy sme sa naposledy rozprávali. Nemyslím ten druh konverzácie v dave ľudí, kde sme jeden druhého takmer nepočuli, ale ten druh konverzácie, keď sme ležali pod nočnou oblohou, ďaleko od všetkých povinností a rozprávali sme sa o našich obavách a strachu.

unsplash.com

Bola si moja prvá láska zo strednej školy. Stále si pamätám na to slnečné ráno, kedy sme sa prvýkrát stretli a ja som hneď pri prvom pohľade na teba vedel, že raz budeš moja. Prvýkrát, keď sme sa pobozkali som sa cítil tak bezpečne, že by som bol ochotný uviaznuť v tomto okamihu navždy. Prinútila si ma zabudnúť na všetky starosti, ktoré som mal a zbavila si ma všetkých neistôt, ktoré som v sebe ukrýval. Mala to byť láska na celý život, nechcel som, aby to niekedy skončilo. A potom to prišlo.

unsplash.com

Rozišli sme sa. Ešte predtým než sa to stalo. Zakaždým, keď som ťa chcel vidieť, si hľadala výhovorky, prečo nemáš čas alebo nemôžeš. Nezazlievam ti to, len si ma mohla pred tým vopred varovať. Vieš, pre človeka, ktorý veril a ľúbil ťa, je bolestivé pozerať sa na to, ako sa mi vyhýbaš a nechceš ma už vidieť, aj keď ešte pred istým časom som pre teba znamenal všetko a nechcela si ma za nič na svete vymeniť.

Nadobro bolo koniec našim spoločným výletom do prírody, kde sme chodili ešte pred západom slnka, aby sme si ho vždy spoločne vychutnali. Bol koniec nočnému vysedávaniu pod hviezdami na našich obľúbených miestach. Bol koniec rozprávaniu sa o spoločnej budúcnosti, o našich snoch o spoločnej ceste. Ešte párkrát po tom, ako si odišla som sa na tieto miesta vrátil, no uvedomil som si, že tak krásne miesta bez tvojej spoločnosti, mi nedávajú nič, bolo to ťažké spomínať na to, že sme tam takto raz stáli spolu a teraz som tu už len sám.

Rozišla si sa so mnou cez správu, nemala si ani toľko snahy zavolať mi a povedať, že sa musíme porozprávať. Sú to už 4 roky, no aj napriek času, som ťa stále nedostal z hlavy. Určitá časť zo mňa ti bude navždy patriť. Nemôžem povedať, že si ma naučila, čo je láska, ale rozhodne si ma naučila to, čo láska nie je. Napísal som ti už nespočetné množstvo listov podobných tomuto, no nikdy som ich neodoslal, pretože som nechcel, aby si vedela, že ešte stále ma to bolí a že na teba myslím.

S láskou chlapec, ktorý si praje, aby si bola opäť jeho.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating