unsplash.com

Viem, že to nie je vždy len o krásnych momentoch. Viem, že je dnes je naozaj obdivuhodné, ak spolu dvaja ľudia vydržia celý život. Možno je to dobou, možno inými hodnotami, možno ľuďmi. Neviem. Avšak viem, že sa bojíš, či ešte príde ten pravý. Viem, že si verila, že to bude navždy. No nebolo. Jediné, čo si si z toho odniesla, bolo zlomené srdce a poškodená sebaúcta.

Mrzí nás, keď nás niekto opustí. Bolí to. No často to zvládneme s nadhľadom a ideme ďalej. Túžime po láske. No nechceme s niekým chodiť len preto, lebo sa cítime byť samé. Chceme skutočnú lásku. Tú, ktorá miluje a je milovaná. Ktorá miluje bez očakávaní. Myslíš si, že si naivná a tvoje srdce sa nikdy nezahojí. Prosím, nikdy nepodceňuj lásku. Možno príde o pár mesiacov, možno o pár rokov. No nepodceňuj ju. Má právo prísť do tvojho života a urobiť zmeny.

Ja viem, prišla už do tvojho života a nakoniec to nebolo vždy príjemné. No neodcudzuj ju. Láska nemôže za to, ako s ňou ľudia narábajú. Láska nezraňuje, to ľudia. Hovoríš, že si už strávila dosť času hľadaním lásky. No nemôžeš hľadať lásku. Láska si ťa nájde sama, nemôžeš sa jej doprosovať, nemôžeš ju privolať, či kázať jej. Príde, väčšinou keď to nečakáš. Ak hľadáš lásku nasilu, väčšinou nenájdeš skutočnú lásku. Je to láska nasilu, je to preto, lebo nechceš byť sama.

zdroj: unsplash.com

Niekedy mám pocit, že byť sama je pre niektoré ženy nadávka. Stále musia mať niekoho, pretože samé nevydržia. Neustále potrebujú niekomu hovoriť, ako ich milujú, musia sa o niekoho „opierať“ a chcú byť neustále milované. Väčšinou je to však klam lásky, ktorá neexistuje a takéto ženy oveľa ťažšie znášajú rozchody. Berú lásku ako stredobod vesmíru a potom zabúdajú na seba. Nemajú vlastnú osobnosť, poriadnych priateľov a vedia obetovať celý život jednej láske.

Nebuď s niekým, kto si ťa nevážiš. Brániš láske prísť do tvojho života.

Nebuď s niekým, s kým chceš byť len preto, aby si nebola sama. Brániš láske prísť do tvojho života.

Nebuď s niekým, kto pozná len sebeckú lásku. Taká neexistuje. Brániš láske prísť do tvojho života.

Je krásne žiť pre lásku, no netreba to preháňať a hlavne treba žiť i pre seba! Si nádherná a samostatná bytosť, ktorá nemusí byť závislá na chlapovi. Čo príde, to príde. Nestresuj sa o budúcnosť. Ži svoje sny, plánuj svoje ciele a miluj svoj život!

Láska príde. 

On príde.

A bude to nezabudnuteľné.

Možno nabudúce i navždy!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating