Láska je často komplikovaná. Niekedy máme pocit, že tie nevydarené lásky a všetky zlomené srdcia, či všetky sklamania sa dejú len nám. Vinu kladieme často krát len na nás samých, no nie je to celkom tak. Na lásku treba dvoch a tak isto aj na každý jeden problém a preto, za to všetko nedávaj vinu len sám sebe.

Možno je ťažké pochopiť, že je lepšie milovať niekoho s kým nemôžeš byť ako byť s niekým koho nemiluješ, ale je to naozaj tak. Hoc milovať niekoho kto vám lásku buď nevráti alebo milovať niekoho s kým jednoducho nemôžete byť je príliš ťažké, pre naše srdce je to lepšie, ako stále byť vo vzťahu s niekým, kto k vám prechováva city a vy k nemu necítite ani z polovice toľko čo on k vám. 

Každý poznáme pocit viny za nevydarený vzťah. Poznáme ten pocit, keď sa naše slzia valia ako vodopád na vankúš každú jednu noc. To ticho v miestnosti vypĺňa jedine náš plač plný bezmocnosti. Chceme vrátiť ten čas s osobou, ktorú milujeme, hoc vieme, že príde niekto lepší, kto si bude vážiť čas strávený s nami, v našom srdci bude stále kúsok miesta pre človeka, kvôli ktorému sme preplakali mnoho nocí.

Možno poznáš pocit, keď si v toxickom vzťahu. Vo vzťahu, z ktorého potrebuješ ísť nutne von, no nevieš ako. Ten vzťah nie je o láske, pocitoch či empatií, práve naopak. Vzťah je plný hádok, hlúpych rečí a nedôvery. Byť vo vzťahu, ktorý nie je o láske a dôvere je strata času.

Toxický vzťah raz aj tak skončí, pretože v ňom dlho nevydržíš, hoc možno k svojmu partnerovi prechovávaš lásku, tieto veci nevydržíš. Musíš mať úctu sama k sebe a práve preto, by si mala ukončiť tento vzťah. Viem, že to pre teba môže byť ťažké, ale nakoniec budeš vďačná sama sebe. Možno nakoniec vďaka ukončeniu jedného toxického vzťahu nájdeš to, čo si tak dlho potrebovala.

Nakoniec, aj keď je ťažké priznať si to, je lepšie milovať a plakať za niekým, kto vás naozaj miloval, ako byť vo vzťahu a každodenne sa tváriť, že si vo vzťahu šťastná. Klamať svojho partnera nie je práve najlepšie. Klamstvá totiž bolia najviac.

Ver mi, že tá pretvárka ťa raz prestane baviť a tak to ukonči s toxickým vzťahom, aby do tvojho života mohol prísť niekto, kto si ťa naozaj zaslúži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.