Photo by Charlie Howell on Unsplash.com

Poznáš to… máš svoju komfortnú zónu, svoj priestor a svoj svet. Nejako si si naň zvykla, obľúbila ho a teraz máš veľký problém pustiť doň niekoho. Sama najlepšie vieš, ako sa popasovať so zlým dňom, ako nerobiť drámu, keď sa cítiš pod psa a ako si najlepšie užiť voľno. Veľmi dobre vieš, čo ťa baví, čo máš rada a čo neznesieš.

Boli časy, keď si sa snažila vpustiť doň niekoho, postupne si odomykala zámky, až kým to dotyčný nepokazil a ty si ich zabuchla s oveľa väčším rachotom. Teraz si už uvedomuješ, že stretnúť človeka, ktorý by mal kľúč od všetkých tvojich uzamknutých komnát je takmer nemožné. Problém nastáva vtedy, keď sa ti v živote niekto taký objaví. A ty si zo začiatku úplne nadšená a máš pocit, že konečne by to mohol byť niekto, kto si zaslúži nahliadnuť do tvojho sveta. No kiežby bolo všetko tak jednoduché. Kiežby si si nezvykla na samotu.

zdroj: Photo by Robert Piosik on Unsplash.com

Nie každý má pre to pochopenie. Nie každý, je zosúladený sám zo sebou. A ten, kto nedokáže byť ani na moment sám, toto nikdy nepochopí. Aj keď ho budeš milovať, aj keď s ním budeš chcieť tráviť svoj čas, stále tu ostane miesto, kedy budeš potrebovať byť sama a zahĺbiť sa do svojich myšlienok.

Keď si zvyknutá byť sama, môžeš mať problém s tým, že od seba podvedome neustále odháňaš ľudí.  Možno si to neuvedomuješ, ale vyžaruje z teba sebavedomie, samostatnosť a silná individualita. Nie pre každého sú tieto vlastnosti prijateľné,  a preto musíš nájsť človeka, ktorý si sebou bude istý natoľko, že ťa dokáže milovať presne takú, aká si.

So všetkými tvojimi temnými stránkami, tolerujúc všetky tvoje potreby a ukazujúc ti, že aj napriek tomu, že sa občas potrebuješ stiahnuť do svojej vlastnej „ulity“ on tu bude pre teba, keď z nej opäť vylezieš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating