Photo by Moose Photos from Pexels

Poznáš ten pocit, keď sa musíš poriadne nadýchnúť po tom, čo už po 150-krát počuješ tú otrepanú otázku, na ktorú už nemáš silu odpovedať? A vlastne, odpoveď na ňu sama poriadne nepoznáš, tak prečo ťa ľudia ňou stále otravujú, že? Rodičia, stará mama, suseda, bývalé spolužiačky, … všetci tí, ktorí si myslia, že je skvelé začať debatu tým, že si rýpnu do tvojho života. Toto sú 4 otázky, ktoré pozná každá z nás. A každá z nás pri jej začutí automaticky prevracia očami!

Frajera už máš?

Snáď neexistuje žena, ktorá aspoň raz v živote túto otázku nezačula. A ak to bolo u teba doslova iba raz môžeš byť šťastná! Kým máš menej ako 20 rokov, nad touto otázkou sa ešte pousmeješ. Avšak ak si sa už prehupla cez túto hranicu a si stále single, táto otázka bude v tvojom okolí padať stále častejšie a častejšie. A tvoje nádychy a výdychy pri nej budú hlbšie a hlbšie. Akoby to bol zákon, že žena po dvaciatke už musí zakladať rodinu. No ako už máš len toto odpovedať? Že ťa nikto nechce? Že si príliš vyberavá? Alebo, nedajbože, že si ešte nestretla toho pravého? Nech už vytasíš akúkoľvek odpoveď, začudovanému pohľadu a spŕške rád ako si niekho nájsť sa nevyhneš.

A s tou školou sa niekde uplatníš?

Z iného súdka sú otázky smerované na tvoj osobný pracovný život. Čo budeš mať z tej školy? A dá sa s tým uplatniť? Brigádu máš? Už niekde pracuješ? A s tou školou by si nemala mať inú prácu? Nasleduje dlhé vysvetľovanie a obhajovanie tvojho výberu a aktuálnej situácie. Ale keď si pomyslíš, že už zase máš niekomu vysvetľovať, čo so svojou školou môžeš robiť, obracajú sa ti nie len oči, ale rovno celé vnútro. Víťazne z tejto situácie môžeš výjsť len vtedy, ak si už popri škole pracovala, a akonáhle si doštudovala podpísala si veľmi lukratívnu zmluvu vo svojom odbore!

Kedy bude svadba?

Ak patríš do skupiny tých „šťastnejších“ žien, a máš frajera, blbé otázky ťa aj tak neobídu. Iba sa zmenia. Je jedno, či si vo vzťahu mesiac alebo 2 roky, vždy sa nájde niekto, kto sa ťa opýta na to, kedy bude svadba. Alebo kedy budú konečne tie zásnuby. No a čo, že ešte nemáte bývanie, alebo jeden ešte študuje, vraj sa rozhýbať MUSÍTE!

Deti neplánujete? Už je najvyšší čas!

Ak máš frajera, a na otázku ohľadne svadby odpovedáš, že to vidíte ružovo, dostaneš sa do pasce poslednej životne dôležitej otázky – kedy budú deti? Pri tejto otázke pýtajúcej sa osobe vôbec nevadí, že ani tá svadba vlastne ešte nebola. Si mladá? Máš rodiť! Po 30-tke to už budeš mať ťažké! Tvoje spolužiačky zo školy už majú rodiny a ty nie! A ty pri týchto rečiach iba rozmýšľaš nad tým, ako si večer otvoríš fľašu vína a spolu s frajerom si namiesto prebaľovania decka zapnete Netflix.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating