unsplash.com

Je to samotárske dievča s neprítomným pohľadom v očiach. Stratené vo vlastných myšlienkach a úzkosti. Vždy vám povie, že je v poriadku, no to iba preto, že všetká ta bolesť, smútok a chaos v hlave sa nedá vyjadriť ani jedným slovom.

Neprestala bojovať, len je už jednoducho zo všetkého unavená, nevládze. Nehovor jej, že všetko bude v poriadku. Prešla si už dosť veľa vecami, aby vedela, o tom že nebude. Namiesto toho jej pomôž robiť správne veci k jej záchrane, krôčik po krôčiku.

Je pravda, že si myslí, že nepotrebuje od nikoho pomoc, no ak jej ju ponúkneš, nikdy neodmietne. Napriek tomu, že ju niekto zlomil stále ostala vo svojom vnútri silná.

Naučí ťa ako žiť napriek tomu, že si stratil všetky svoje sny a máš zlomené srdce.

Naučí ťa byť nebojácnou, pretože si prešla peklom a vrátila sa späť, a nič viac ju už nemôže vydesiť.

Naučí ťa mať vieru v samého seba, pretože to je to jediné čo budeš vo svojom živote potrebovať.

Je ako hádanka, ktorú nikdy nevylúštiš. Nesnaž sa ju pochopiť, pretože ona je paradox, ani ona sama si nerozumie. Je ako otvorená kniha, v ktorej sa neustále objavujú ďalšie a ďalšie kapitoly jej príbehov zo života.

Dokáže spraviť hororový príbeh z jej nočnej mory a báseň z jej bolesti. Nepotrebuje nikoho aby ju akceptoval alebo ľúbil. V jej hlave nájdeš hlboko zakorenené myšlienky, ktoré sú ako prepletené konáre stromov a rastlín z ktorých nie je možnosť úniku. Toto dievča už vie, že nikdy nemusí byť pre niekoho na prvom mieste, ani to už od života neočakáva. Vie, že ľudia prichádzajú do života, len preto aby v ňom spravili totálny chaos a znovu z neho odišli. Vždy je pripravená na to najhoršie. Dokáže zahojiť rany ľudí, ktoré im spôsobil niekto iný. S radosťou bude zbierať kúsky jej zlomeného srdca, z ktorého vytvorí krásny obraz, ktorý by jej závidel aj sám Picasso. A presne toto zlomené dievča bude raz znovu takým akým bolo pred tým, kým jej niekto nezlomil srdce. Zavrie všetku svoju minulosť do knihy so zlým koncom a začne písať novú knihu šťastia.

Páčil sa ti článok Mišky Šcerbákovej? Viac jej tvorby nájdeš na sieti Wattpad!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating