V živote sa stane, že aj ľudia, ktorých veľmi milujeme, nás opustia. Dôvodov môže byť hneď niekoľko a postupným časom sa len nabaľujú. Nespokojnosť, nuda, prekročenie hraníc alebo strata milovaného pocitu, ktorý pri nás mali.

My sme sa dnes zamerali na tie hlavné dôvody, pre ktoré ťa môže opustiť tvoj priateľ.

Žiadna komunikácia alebo stereotyp

Prvý dôvod je ten, že spolu prestanete komunikovať. Môže ťa opustiť preto, pretože sa mu už nebudeš prihovárať tak, ako na začiatku. Pri jedení spoločnej večere sa budeš dívať do mobilu, nebudeš vnímať čo ti hovorí a nebudete si navzájom vyjadrovať svoje pocity.

Vlastne – budete vedľa seba len tak žiť. Zrazu sa z dvoch zamilovaných ľudí stanú cudzinci, ktorí si nemajú čo povedať. Do vášho života to prinesie stereotyp, v ktorom budete vidieť len spánok, prácu a jedlo. Žiadne spoločné víkendy, žiadne spoločné aktivity a ani žiadne rozhovory.

Nevera

Druhý dôvod by si mohla pokojne považovať za najhlavnejší (okrem výnimiek). Keď niekoho miluješ, si mu verná. Ak nie a chceš hľadať niečo iné, najprv by si to mala prediskutovať s tvojim priateľom, pretože ak sa dozvie, že si mu bola neverná, môže ťa opustiť.

Bude cítiť krivdu, bude hľadať dôvody prečo, bude sa cítiť smutný a sklamaný. Spoločne by ste mali hľadať riešenie čo zlepšiť alebo po čom túžiš, aby sa to nestalo. Avšak, ak už necítiš lásku, to je už iný prípad nevery.

Žiadna dôvera

Dôvera je základným pilierom vo vzťahu. Dvaja ľudia sa nemôžu úprimne milovať, ak medzi nimi nepanuje dôvera, no len podozrievavosť. Ak máš neustále pocit, že tvoj priateľ ti klame (no vôbec to tak nie je), zmeníš sa na „stíhačku“.

Budeš sa ho stále pýtať kde bol, s kým bol, kedy príde domov, nedáš mu chvíľku vydýchnuť a v noci mu budeš kontrolovať mobil. Takéto správanie sa mužom nepáči, pretože ich to obmedzuje a cítia sa spútaní. Môže ťa opustiť, pretože bude vidieť, že mu vôbec nedôveruješ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.