unsplash.com

Chcem, aby si vedela, že je to v poriadku. Je v poriadku, ak sa cítiš byť šťastná. Ba čo viac, je to niečo, čo by si mala cítiť častejšie. Je to niečo, vďaka čomu vieš, že si si prešla zlým obdobím, ale teraz je to už za tebou. Dokážeš sa usmievať na slnko, ktoré na teba smeruje svoje lúče.

Chcem aby si vedela, že je v poriadku, ak je tvoja prvá myšlienka pozitívna. Že je v poriadku, ak cítiš, že práve dnešok bude perfektný deň a tvoje útroby nebudú trápiť démoni smútku.

barbara-palvin-tumblr-smile-wallpaper-1 Zdroj: pcwallart.com

Chcem, aby si vedela, že chyby z minulosti sú za tebou. Že dnes si nový človek. Že si uvedomuješ svoje zlomené srdce, ale predsa nebudeš smútiť celý život a dáš šancu niekomu inému. Napríklad aj tomu peknému predavačovi, čo sa na teba usmieval, keď si si včera večer v obchode kupovala večeru.

Nemusíš žiť svoj život v minulosti, nemusíš mať hlavu v smútku.

Je v poriadku, ak sa usmeješ len tak z ničoho nič. Len tak. Pretože sa ti chce.

Žijeme vo svete, ktorý sa neustále mení a rastie. Je rýchly a všetko zažívame v zhone. Preto v niektorých prípadoch zostane čas len na tie negatívne veci. No skús spomaliť, skús si vychutnať dnešok a myslieť pozitívne.

Zabúdaš na to, byť šťastná. 

unsplash.com

Ale ja chcem, aby si vedela, že je to v poriadku. Je v poriadku smiať sa ako blázon, keď ťa niečo rozosmeje. Je v poriadku smiať sa hlúpym vtipom, je v poriadku, aby si oslávila svoje úspechy, je v poriadku byť na seba hrdá.

Je v poriadku sa znova zamilovať, je v poriadku niekomu napísať list, ako za dávnych čias, a pri tom písaní a očakávaní na list od neho trochu spomaliť. Trochu zaspomínať a byť šťastná.

Je to naozaj krásne.

beautiful-black-and-white-girl-smile-Favim.com-1500482 Zdroj: favim.com

Šťastie nie je jednoduché. Je nehmotné a prchké. Je krátke, ale prečo si ho odopierať, keď to cítiš? Nerob to. Prijmi šťastie ako súčasť tvojho nového  života.

Chcem, aby si vedela, že je v poriadku byť šťastná, aj keď svet niekedy bolí a dáva ťažké rany. To, čo svet potrebuje, je to, aby si bola pozitívna, tak začni úsmevom.

Smelo do toho, kráska. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife