Toxický vzťah. Tak často o ňom počúvame, až ho pomaly považujeme za úplne normálnu vec. No vôbec by si to takto nemala brať. Takýto vzťah ti môže len ublížiť a v žiadnom prípade v ňom nedokážeš byť dlhodobo šťastná.

Ak stále nevieš rozlíšiť, či tvoj vzťah toxický je alebo nie, prečítaj si najskôr náš článok, v ktorom sa venujeme konkrétnym znakom takého vzťahu. Možno ti to konečne otvorí oči, aby si pochopila, že sa tento problém týka aj teba.

Ešte väčším problémom však je, ak v takomto vzťahu zotrváme. Mnohé ženy zjavne rady dobrovoľne podstupujú nevhodné zaobchádzanie zo strany partnera. Myslia si, že si to zaslúžia a musia s týmto priateľom ostať len preto, že sa to patrí. No takéto nízke sebavedomie je len výsledkom toxicity vo vzťahu a toho, ako sa chlap správa ku žene.

Ak budeš tolerovať a akceptovať takéto správanie svojho partnera, on si môže myslieť, že ti to tak vyhovuje. Nebude vidieť dôvod zmeniť sa. Neboj sa dupnúť si, povedať nie a odísť od neho. Práve strach z rozchodu je to, čo nás najčastejšie núti v takomto vzťahu ostať.

Keďže všetko so všetkým súvisí, rozchodu sa môžeš obávať aj kvôli spomínanému nízkemu sebavedomiu. Ak máš o sebe nízku mienku, nevieš a ani nechceš veriť tomu, že by ťa mohol milovať ešte niekto ďalší. Máš pocit, že si nenájdeš nikoho a len tvoj súčasný partner je niekto, s kým musíš ostať do konca svojho života.

Nemaj obavy z toho, že zrazu ostaneš single. Radšej byť sama a šťastná, než po boku niekoho, kto ťa žiadnym spôsobom nepodporuje. Počas tohto obdobia môžeš spoznať samu seba, popracuješ na vybudovaní svojho strateného sebavedomia a naučíš sa, čo od života a nového vzťahu naozaj chceš.

Nečakaj ani na zázrak, ten sa nedostaví. Len mizivé percento mužov sa dokáže naozaj zmeniť a vymeniť toxickosť za skutočnú lásku. Čím dlhšie po jeho boku zostaneš, tým sa ti bude ťažšie od neho odchádzať. Neboj sa vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a začať novú kapitolu svojho života. Uvidíš, že všetko bude oveľa lepšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.