unsplash.com

Keď stretneme človeka, ktorý je pre nás o niečo výnimočnejší ako všetci ostatní, pri ktorom sa nám rozbúcha srdce a zrýchli tep,  netrvá dlho a pokiaľ je to obojstranné zaľúbime sa. Je jasné, že prvé mesiace lietame v oblakoch. Sme schopné všetko a všetkých odsunúť nabok a svojho vyvoleného postaviť na piedestál. No ako sa zaľúbiť a pritom nezblázniť?

Prinášam ti 6 rád, ako si aj napriek tvojej novej láske zachováš svoju tvár.

zdroj: freepik.com

  1. Venuj sa svojim záujmom – je jasné, že na poriadnu chvíľu bude partner stredom tvojho vesmíru. Ale nenechaj sa príliš uniesť. Neodsúvaj bokom svoju hodinu tanca, alebo tréning vo fitku, len preto, aby ste boli spolu. Tú hodinu zvlášť, každý z vás zvládne.
  2. Nezanedbávaj svoje kamarátky – ony sú tie, ktoré pri tebe stáli či si bola sama alebo nie, a určite s tebou zdieľali takmer každý detail z tvojho a ich života. Preto nebuď jedna z tých, ktoré odsunú všetko a všetkých bokom, ako náhle si nájdu chlapa.
  3. Dopraj si čas osamote – čo k tomu dodať? Aj keď sa ti môže zdať ako skvelý nápad, tráviť každú voľnú chvíľku s ním, nedovoľ aby to zašlo do bodu, že budete zo seba otrávení. Všetkého veľa škodí, a na to aby si sa mohla tešiť z jeho prítomnosti, si budeš potrebovať chvíľu oddýchnuť a pocítiť jeho neprítomnosť.
  4. Pracuj na sebe – neviem, prečo je to tak, ale všimla som si, že vo svojom okolí sa vždy o seba viac starajú ženy, ktoré sú single, ako tie ktoré sú zadané. Možno aj ty nadobudneš pocit, že sa už nemusíš snažiť, aby si sa niekomu zapáčila, ale opak je pravdou. Je príjemné vedieť, že sa stále udržiavaš v najlepšej forme pre seba a svojho chlapa. Nech je rád za to, koho má pri sebe.
  5. Nekontroluj ho – vo svete plnom sociálnych sietí a zdieľania, môže byť extrémne lákavé sledovať svojho partnera a vedieť o každom jeho kroku. Pre dobro vás o oboch, je lepšie, keď si necháte priestor a nebudete všetko zdieľať a kontrolovať, aby ste sa následne mali o čom baviť, keď sa stretnete.
  6. Nezabudni sa osobne rozvíjať – kúp si zaujímavú knihu, ktorá ti ukáže nový pohľad na veci. Prihlás sa na nejaký kurz, alebo si urči ciele vo svojom pracovnom či študenskom živote, ktoré chceš do určitého dátumu splniť.
    zdroj: unsplash.com

Vo vzťahu by si mali dvaja ľudia zachovať svoju identitu a sebestačnosť. Veď aj toto boli vlastnosti, pre ktoré sme si toho druhého človeka vybrali. Je krásne vedieť, že máš pri sebe niekoho, s kým sa môžeš deliť o svoje radosti a starosti, s kým môžeš zdieľať svoje dobré a zlé dni, tráviť s ním čas a zahrnúť ho láskou, no na to, aby si sa pri tom všetkom nestratila, mysli občas aj na seba. Urobíš tak dobre pre vás oboch, a verím tomu, že váš vzťah bude trvať omnoho dlhšie. A ak by aj náhodou nie, po rozchode sa z toho nebudeš spamätávať rok a bedákať, že ti zničil život.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating