unsplash.com

To, že vzťahy nie sú iba o pekných chvíľach, vieme asi všetky a nemusíme to vysvetľovať. Povedzme si ale o spôsoboch, ktoré pomôžu prekonať tie ťažké obdobia a vypestovať odolnosť voči prekážkam.

1. Pracujte na vašom vzťahu neustále

Keď prídu momenty, kedy to medzi vami nebude také romantické, môžeš sa spoľahnúť na pevné základy, ktoré sú vystavané na priateľstve medzi vami. Vzťah je forma, ktorú treba neustále zveľaďovať. Ak budete okrem partnerstva aj dobrými priateľmi, môže to zabezpečiť efekt vankúša, ktorý zabrzdí pád z výšky na zadok. Starajte sa o vzťah, rozprávajte sa, smejte sa, dajte si dôveru a snažte sa čo najviac potláčať ego.

2. Zaveďte pravidelné večerné rande vonku

Navrhni priateľovi, aby ste si dali napríklad každý štvrtok rande. Tak ako za starých čias. Bude to váš spoločný rituál, na ktorý sa pekne obleč a uprav. Daruj tomuto momentu čaro, prehĺbite komunikáciu, zamilovanosť a vyhnete sa stereotypu. V zlých časoch to môže slúžiť utužujúco. Ideálna príležitosť vyvenčiť tie šaty, čo ti visia v šatníku.

3. Trávte čas doma osamote

Dostal sa váš vzťah do bodu, kedy prídete domov a stále ste zaneprázdnení? Alebo s mobilmi v rukách? Zaveďte si rituál, kedy odložíte mobily, vypnete telku a budete sa v posteli len rozprávať, smiať alebo…

4. Pracujte na vyriešení problémov

Problémy sú nám taká vec – ak ich neriešime, keď sú malé, narastú do obrovskej bubliny, ktorá môže ničiť. Naučte sa obaja otvorenosti a hovorte o svojich problémoch. Buďte k sebe úprimní, veľa komunikujte a snažte sa vyhovieť si navzájom. Zamlčovanie problémov vedie k zbieraniu a následnému výbuchu, ktorý váš vzťah nemusí prežiť. Keď sa nenaučíte riešiť malé problémy, ako budete čeliť tým veľkým?

5. Ukážte si svoju zraniteľnosť

Emocionálna intimita je jedným z mnohých lepidiel, ktoré udržiavajú vzťah. Zraniteľnosť dáva príležitosť spojiť sa s partnerom na hlbšej úrovni. Keď ukážeš svoje zraniteľné miesta, dáš mu možnosť chrániť ťa. Môže to byť jedným z dôvodov, čo zachráni vzťah v čase problémov.

6. Problémy riešte medzi sebou, nie s ostatnými

Častokrát nepovieme o veciach, ktoré nám vadia svojmu drahému, ale všetkým naokolo. Lenže tí s tým nič neurobia a preto je lepšie povedať to tomu, koho sa to týka. Myslím, že k tomu netreba viac hovoriť.

7. Trávte čas so spoločnými priateľmi

K prekonaniu zlého obdobia vo vzťahu môže pomôcť aj skupina priateľov, ktorá vás podporuje ako pár, nielen ako jednotlivca. Naplánujte spoločné výlety, dovolenku, grilovačky, kino alebo skočte len tak na pivo.

8. Oslavujte spoločne svoje úspechy

Ak sa naučíte podporovať navzájom počas dobrých čias, budete to vedieť aj v tých krušných. Pochváľte sa za každý úspešný deň a podporte v každý neúspešný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating