Žena v bielom tričku
Unsplash/Umur Batur Kocak

Aj keď to nie je príjemné, stáva sa to. No nie je zdravé, ak sa to opakuje. Ničí to tvoju psychiku, si unavená, na nič nemáš energiu a s ľuďmi sa nechceš rozprávať. Prečítaj si týchto 5 viet, vďaka ktorým objavíš svoju silu, ak sa ti zdá, že si úplne vyhorela.

Zaslúžiš si oddych. Najmä vtedy, keď si myslíš, že nie.

Ak máš pocit, že nie si dosť dobrá a preto musíš pracovať viac, nie je to správny pocit. Si dosť dobrá a nemusíš to nikomu dokazovať. Zaslúžiš si oddych. Nevyhováraj sa na to, že keď si unavená, lepšie sa ti pracuje a máš viac nápadov. Na to, aby si sa mohla na prácu sústrediť, potrebuješ oddych.

Neporovnávaj sa s ostatnými, pretože nie ste rovnakí.

Porovnávanie ľudí ešte nič dobré neprinieslo. Nemôžeš sa porovnávať s nikým, jedine sama so sebou. Nikto nie je rovnaký ako ty, pretože máte odlišné životy, myslenie, hodnotenie, vlastnosti… Preto sa snaž porovnávať len sama so sebou, to ti pomôže zlepšiť sa. Keď uvidíš, kde si bola, kde si a kde chceš byť, nakopne ťa to.

Nemysli si, že keď niečo nezvládaš, nič nevieš.

Práve naopak. Snažíš sa robiť veci na 120 %, pretože ti na tom záleží. Ak však budeš v tempe pokračovať, stane sa ti, že sa z toho nikdy nespamätáš. Vieš o tom, že nemusíš robiť veci dokonale na to, aby si s nimi bola spokojná? Urči si svoju vlastnú hranicu spokojnosti, inak budeš nešťastná.

Mať ciele a plány je skvelé, no musíš vedieť byť flexibilná.

Ak si každý mesiac plánuješ povinnosti, ktoré chceš splniť, je to obdivuhodné. Avšak, nemôžeš byť na svojich plánoch a cieľoch závislá, pretože keď ich nesplníš, zrúti sa ti svet. Musíš byť flexibilnou osobou, ktorá sa vie prispôsobiť situácii.

Keď si myslíš, že si vyhorela, dýchaj.

Daj si pauzu od práce, vyber sa na výlet/dovolenku, oddychuj, zameraj sa na seba a nerieš povinnosti, ktoré máš. Aspoň na tri týždne vypni a odlož všetky pracovné záväzky. Nemusíš sa nikam ponáhľať. Nič ti neujde. Nájdeš si prácu, ktorá ťa bude baviť a dosiahneš v živote všetko, čo chceš. Len buď trpezlivá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife