Žena leží na tráve a necíti sa psychicky dobre
Pexels/ph.galtri

V posledných mesiacoch sa mnohé z nás necítia psychicky dobre. Môže za to pandémia, situácia u našich susedov, neustále zdražovanie, politické doťahovanie a množstvo ďalších aspektov. Aj napriek tomu sa snažíme tváriť, že je všetko v poriadku a že sa nás to nedotýka. Kvôli tomu sa v skutočnosti cítime stále horšie a horšie.

A pritom stačí urobiť jednu jednoduchú, no o to dôležitejšiu vec – dopriať si prestávku. A čo je ešte dôležitejšie, nemôžeš mať kvôli tomu výčitky svedomia alebo sa cítiť zle. Prestávka je presne to, čo momentálne potrebuješ. Môže ti pomôcť v tom, aby sa ti konečne uľavilo a ty by si sa cítila lepšie.

Nesnaž sa byť dokonalá v očiach iných ľudí. Nemusíš sa cítiť zle preto, že nie si aktívna ako tvoje kamošky alebo že sem-tam zhrešíš a dáš si aj niečo nezdravé. Taktiež nemaj obavy kvôli tomu, že niektoré veci nedokážeš urobiť tak, ako by si chcela ty alebo ľudia v tvojom okolí.

Nemusíš byť stopercentná

Si predsa človek rovnako ako ostatní a nie je v tvojich silách byť vo všetkom najlepšia. Sú na nás kladené vysoké nároky nielen v práci, ale aj v tom, ako by sme mali vyzerať a ako by sme sa mali správať. Nemusíš byť dokonalá, dôležitejšie je, aby si sa starala o seba a svoju duševnú rovnováhu.

Veľa ľudí nemyslí na ostatných a všetko robia iba pre svoj prospech. Nedovoľ, aby si sa podriadila iným a robila to, čo vyhovuje najmä im. A to iba preto, aby sa oni zbavili zodpovednosti. V tomto prípade buď trochu sebecká a mysli hlavne na seba a svoje potreby.

Pokiaľ sa necítiš psychicky dobre, porozprávaj sa o tom s niekým. Dopraj si prestávku v podobe detoxu od sociálnych sietí. Alebo vyraz niekam na výlet, kde prídeš na nové myšlienky a budeš aspoň chvíľu v inom prostredí.

Ak si myslíš, že ti prestávka nebude stačiť, v našom nedávnom článku nájdeš aj 6 odporúčaní, ako sa dostať do psychickej pohody.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife