Cítiť sa krásne a fit chceme po celý rok. V zime sa však kadečo dá schovať pod sveter a najlepšie nás zahreje lahodné jedlo a horúce nápoje, takže nerobíme kompromisy. Aj keď to teraz na letné počasie nevyzerá, čoskoro budú teploty rásť a my budeme vrstvy zhadzovať. Ako sa najrýchlejšie dopracovať k tomu, aby si bola so svojou postavou spokojná?

Keďže som si už odskúšala nejednu diétu či chudnúci zlepšovák, o tejto téme som sa už čo to naučila. Rada by som sa s tebou podelila o svoje skúsenosti, pretože viem, v akom začarovanom kruhu sa mnohé baby motajú. Rôznymi “zaručenými diétami” sa doslova mučia a výsledky nie a nie prísť.

Svoje tipy som zhrnula do 5 krokov, ktoré ti pomôžu konečne sa k svojej ideálnej postave priblížiť.

Vyvážená strava

Všetko sa totiž začína aj končí stravou. Jeme priemerne trikrát denne a 90-krát mesačne, preto je veľmi dôležité, čo do svojho tela vkladáš. Zdravá a štíhla postava sa nedostaví len tak, ak k nej nemáš genetické predispozície. Vtedy môžeš jesť čo chceš a nepriberieš, no ver, že po rokoch nezdravého stravovania sa to aj tak prejaví.

Čo je teda správna cesta stravovania? Je to individuálne. Ako sa hovorí, čo je pre jedného liekom, môže byť pre iného jedom. Určite však platí, že čím menej je jedlo spracované, tým lepšie. Ideálne je množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, ak nemáš žiadnu intoleranciu, určite sa nevyhýbaj mliečnym výrobkom a lepku.

zdroj: pexels.com