elitedaily.com

Cítiť sa krásne a fit chceme po celý rok. V zime sa však kadečo dá schovať pod sveter a najlepšie nás zahreje lahodné jedlo a horúce nápoje, takže nerobíme kompromisy. Aj keď to teraz na letné počasie nevyzerá, čoskoro budú teploty rásť a my budeme vrstvy zhadzovať. Ako sa najrýchlejšie dopracovať k tomu, aby si bola so svojou postavou spokojná?

Keďže som si už odskúšala nejednu diétu či chudnúci zlepšovák, o tejto téme som sa už čo to naučila. Rada by som sa s tebou podelila o svoje skúsenosti, pretože viem, v akom začarovanom kruhu sa mnohé baby motajú. Rôznymi “zaručenými diétami” sa doslova mučia a výsledky nie a nie prísť.

Svoje tipy som zhrnula do 5 krokov, ktoré ti pomôžu konečne sa k svojej ideálnej postave priblížiť.

Vyvážená strava

Všetko sa totiž začína aj končí stravou. Jeme priemerne trikrát denne a 90-krát mesačne, preto je veľmi dôležité, čo do svojho tela vkladáš. Zdravá a štíhla postava sa nedostaví len tak, ak k nej nemáš genetické predispozície. Vtedy môžeš jesť čo chceš a nepriberieš, no ver, že po rokoch nezdravého stravovania sa to aj tak prejaví.

Čo je teda správna cesta stravovania? Je to individuálne. Ako sa hovorí, čo je pre jedného liekom, môže byť pre iného jedom. Určite však platí, že čím menej je jedlo spracované, tým lepšie. Ideálne je množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, ak nemáš žiadnu intoleranciu, určite sa nevyhýbaj mliečnym výrobkom a lepku.

zdroj: pexels.com
pexels.com

Detox

Ak si doteraz nežila veľmi zdravo, tvoje telo môže byť unavené a zanesené všetkým tým množstvom hriešneho jedla, ale aj stresom či nedostatkom pohybu. Aby sa dokázalo čo najlepšie naštartovať a metabolizmus fungoval na plné obrátky, je vhodné dať telu krátku očistu. Dobrú skúsenosť mám s očistnou kúrou 10 days Detox.

sensilab.sk

Neodporúčam ti totiž žiadne umelé doplnky plné chemikálií, ktoré tvojmu telu skôr ublížia, ako prospejú. Tieto však pochádzajú výlučne z prírodných surovín a účinné látky tvoria extrakty z bylín. Vyčistia postupne tvoju pečeň a črevá, ale aj povzbudia trávenie a regulujú apetít. Tvoje telo tak bude pripravené na efektívne spaľovanie tukov, ale aj prijímanie živín.

Hydratácia

Voda je život a platí to doslovne. Správna hydratácia ide ruka v ruke s výživou a bez toho, aby si pila dostatok tekutín sa nikam nepohneš. Voda pomáha z tela odvádzať škodlivé látky, poháňa množstvo procesov v tele. Určite poznáš pravidlo o dvoch litroch vody denne, no aj množstvo vody je individuálne. Niekomu stačí menej a určite nie je vhodné svoje telo nadmerne “prelievať”.

zdroj: pexels.com
pexels.com

Rýchle spaľovanie

Keď už je tvoje telo očistené od nánosov škodlivín a dbáš na správnu výživu, je čas pustiť sa do najdôležitejšej fázy, teda chudnutia. Dá sa to aj bez pomoci, ak budeš dôsledná a dokážeš si správne zostaviť jedálniček. No priznajme si, že drobné kúzlo, ktoré tvojmu organizmu pomôže spaľovať efektívnejšie, padne vhod.

Prípravok 30 days Slim Women je špeciálne zostavený pre ženy a pomocou prírodných výťažkov zrýchľuje metabolizmus, znižuje pocit hladu, pomôže ti prekonať chute na sladké, a napokon spaľuje tuky. To, čo by ti normálne trvalo mesiace, tak zvládneš oveľa rýchlejšie.

sensilab.sk

A ak by sa náhodou vyskytla nejaká last minute dovolenka a potrebovala by si sa vyrysovať, môžeš siahnuť po 10 days Fast Slim, ktorý pomôže viac než bláznivá diéta. K obom produktom navyše dostaneš harmonogram stravovania aj cvičebný plán, s ktorými ušetríš za výživového poradcu či trénera.

Zdravý pohyb

Napokon netreba zabudnúť na pravidelný pohyb, ktorý udrží metabolizmus na správnej úrovni a navyše spevní tvoje svaly. Vychudnutá postava bez správneho množstva svalstva totiž naozaj nie je to, čo chceme. Treba si tiež uvedomiť, že nič nie je zázračné a preto treba k zmene pristupovať komplexne.

elitedaily.com

Nehľadaj už výhovorky, ale využi všetky zbrane, ktoré sa ti ponúkajú. Tvoja snaha sa ti vráti v podobe novej krajšej postavy a úžasného pocitu sebavedomia. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness