unsplash.com

1. Odháňaš od seba ľudí

Komunikuješ s ľuďmi, avšak, keď máš pocit, že sú príliš blízko, automaticky ich začneš odháňať od seba preč. Začínaš na nich nachádzať chyby a zbytočne si ich začínaš škatuľkovať ako nevhodných.

 2. Hovoríš nie

A to na všetko. Stretnutia s priateľmi, či potenciálne schôdzky s opačným pohlavým. Niektorí povedia áno, ale v duchu dúfajú, že stretnutie zruší druhá strana.

3. Myslíš si o sebe, že si nemožná

Presviedčaš samú seba, že neexistuje možnosť, aby ťa mal niekto rád a ak sa aj niekto taký nájde, je to len na určitý čas, pretože takýto človek ťa opustí ihneď, akonáhle na tebe nájde nejaké chyby.

zdroj: unsplash.com

4. Vymýšľaš výhovorky, prečo nemôžeš robiť niektoré veci

A tieto výhovorky máš po ruke takmer okamžite. Raz je príliš malý, alebo je príliš chudý či úplne nemožný. Najskôr sa ti zdá, že je všetko v poriadku avšak postupne, ako sa stretnutie/aktivita blíži presvedčíš samú/samého seba, že nie je všetko OK. Začneš hľadať dôvody, pre ktoré niekam neísť alebo niečo neurobiť.

5. Podceňuješ sa

Nedokážeš objektívne zhodnotiť svoj prínos, pretože nechceš byť stredobodom pozornosti. Nechceš, aby sa ľudia o tebe dozvedeli a viac, a tak sa snažíš skrývať o sebe čo najviac vecí.

6. „Vypínaš“ svoje srdce

A to aj vtedy, ak  pred tebou stojí tá správna osoba! Presviedčaš sama seba, že niečo s týmto človekom nie je v poriadku alebo že niečo nie je v poriadku s tebou.

7. Zmeníš sa na niekoho, kým nie si

Tvrdíš, že sa ti páčia veci, ktoré v skutočnosti nemáš rada, až to dospeje do štádia, že vôbec nevieš, kým vlastne si. Začneš sa meniť na osobu, ktorá sa ti nepáči, pretože nevieš, ako čo najlepšie zvládnuť danú situáciu.

8. Používaš online zoznamky

Keď si online, skrývaš sa za obrazovkou telefónu v pohodlí domova, bez toho, aby si sa s niekým stretla tvárou v tvár. Takto sa cítiš bezpečnejšie, avšak stále si užívaš pozornosť od online okolia.

9. Predstieraš, že nie si zraniteľná

Zraniteľnosť je sila, avšak ty ju zakrývaš keď sa ocitneš v situácií, kedy by ťa niekto mohol mať rád. Predstieraš, že si „chladné dievča“, pretože si nemyslíš, že by ťa mal niekto rád takú, aká naozaj si.

10. Vytváraš si v hlave veľa scenárov

Bojíš sa novej lásky a stále si to predstavíš. Niekedy si plánuješ v hlave celé rozhovory a rovnako aj miesta, kde všade by si svojho pána neznámeho mohla stretnúť.

Takto prichádzaš do konflitku so svojou mysľou, ktorá vie, že nič z toho nie je realita a že tvoj život nikdy nebude taký, ako si si ho vysnívala vo svojej hlave.

zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife