unsplash.com

Ak si myslíte, že je to zadok či prsia, ste na omyle. Mužov totižto podľa portálu spring na ženách priťahuje niečo absolútne iné.

Dnes sa nebudeme baviť o duševnej kráse, ale o tej fyzickej. Áno, o tej, ktorá je zodpovedná za vášeň, príťažlivosť a chémiu. Príroda nám predsa musela dať do vienka trochu krásy, inak by ľudstvo vyhynulo. Vedeli ste, že priemerne sa muž na ženu pozerá 10 sekúnd? A v tejto pomerne krátkej dobe, mu mozog „vypľuje“ výsledok. V skutočnosti však atraktivitu ženy vyhodnocuje len na základe jednej črty. Viete, ktorá to je?

 Niekedy vedci dokážu prísť na naozaj zaujímavé fakty. Ak vidí muž ženu po prvýkrát, „hodnotí“ ju 10 sekúnd. Môže to byť nová kolegyňa, predavačka v obchode, či dáma, s ktorou čaká na zástavke.

Každý muž sa však počas týchto 10 sekúnd približne polovicu času sústredí na pery. Práve tie vnímajú muži ako najatraktívnejšie. Práve výsledky tejto štúdie rúcajú fámy o tom, že muži „zízajú“ iba na prsia či zadok

Nemáte plné pery? Nevadí, aj rúž dokáže spraviť hotové zázraky

zdroj: pixabay.com

Ak ste sa narodili s perami, ktoré sú na nerozoznanie od úsečky, nezúfajte. Stačí rúž, ktorý ich dokáže dokonale zvýrazniť.  Vedci zistili, že mužov viac zaujal červený, než ružový rúž. Červené pery v priemere pritiahli ich pozornosť na 7,3 sekundy, zatiaľ čo ružové pery „len“ na 6,7 sekúnd.

Na prvom mieste sa teda umiestnili pery, na druhom oči a na treťom vlasy. Tak sa zdá, že poprsie je preceňované a muži sa naozaj dokážu pozerať (aj) do očí.  Tento vedecký počin majú na svedomí vedci z Manchesterskej univerzity. Päťdesiatim mužom ukázali fotografie žien s rúžom aj bez rúžu. Tvrdia však, že výsledky ich neprekvapili.

Konieckoncov, ženy používali „rúž“ už v staroveku a vedeli, ako zaujať. Možno sa menia kulisy, nosíme iné oblečenie, no podstata v nás sa vekmi nemení. Ani pohľad na ženskú krásu.

zdroj: spring

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife