Žena pozerá do mobilu a drží kartu

Kvôli inflácii sa nám zíde každé jedno euro navyše. Možno preto hľadáš spôsoby a tipy, ako ušetriť pri nakupovaní online, a to hlavne teraz pred Vianocami. Stačí dodržiavať pár odporúčaní a môžeš si prilepšiť aj o desiatky eur. A teba to nebude stáť nič navyše, maximálne trochu času. 

Spísali sme pre teba 9 vecí, nad ktorými by si sa mala zamyslieť predtým, ako sa rozhodneš niečo kúpiť prostredníctvom e-shopu. V kamenných obchodoch to funguje trochu inak, no aj v tom ti môžeme poradiť. V našom staršom článku nájdeš tipy, ako ušetriť pri nakupovaní potravín v bežných reťazcoch.

Teraz sa ale poďme zamerať na online prostredie, ktoré je stále obľúbenejšie a aj využívanejšie.

Porovnávaj ceny

Základom je porovnávanie. Môžeš prezerať jednotlivé e-shopy, prípadne použiť Heureku, ktorá to urobí za teba. Rozdiely medzi obchodmi niekedy môžu bývať naozaj markantné a až by si sa čudovala, ako je možné, že niečo stojí aj o desiatky eur menej.

Žena je šťastná z nakupovania
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Kontroluj hodnotenia a recenzie

Je dobré si overiť, čo chceš vlastne kúpiť. V tom ti pomôžu recenzie a hodnotenia, ktoré ťa uchránia od toho, aby si kúpila niečo nekvalitné. Netreba totiž veriť každej reklame, ktorú uvidíš, pretože tie môžu aj preháňať.

Využi akcie, ale prever si ich

Máme za sebou Black Friday či Cyber Monday zľavy, no podobné akcie sa opakujú pravidelne. Niektoré e-shopy zvyknú umelo navýšiť cenu, aby to vyzeralo, že poskytujú väčšiu zľavu, no v skutočnosti je cena takmer rovnaká ako predtým. Na toto si dávaj pozor a keď plánuješ kúpiť niečo väčšie a drahšie, je fajn si predtým prezrieť e-shopy a urobiť si prehľad o cenách.

Vernostné programy

Niektoré obchody ponúkajú rôzne vernostné programy, za ktoré môžeš získať nejakú zľavu. Môžeš sa prihlásiť napríklad na odber newslettra a uplatniť si niekoľko percentnú úsporu z nákupu. Prípadne dostaneš nejaký bonus pri ďalšom nákupe. Je fajn zistiť, kto aké možnosti ponúka.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife