Svadba je jednou z najkrajších udalostí v našom živote. Mnohé ženy o nej snívajú už odmalička a tešia sa, ako si počas svojho rozprávkového dňa vezmú za muža svojho princa. Niektoré túžia po honosnej výzdobe, iné majú komornejšie predstavy. Pravdou však ostáva, že tento deň si vie ukrojiť z financií poriadne veľký kus.

Obrad, sála, výzdoba, jedlo, dezerty, šaty, doplnky, darčeky pre hostí, kameraman, … pri všetkých položkách a ich cene sa ti môže zakrútiť hlava. Ak nemáš peňazí nazvyš a chcela by si ušetriť kde sa dá, potom to môžeš stiahnuť aj do naozaj malého rozpočtu. Stačí, ak nebudeš lenivá a nájdeš si čas na to, aby si si toho sama či s priateľkami, zariadila čo najviac.

V prvom rade si musíš napísať zoznam všetkého, čo na ten deň potrebuješ. Nezabúdaj ani na maličkosti, pretože ako to už býva, keď sa nakopia, zrazu zistíš, že si na ne minule dosť veľkú sumu. Celý zoznam si následne prejdi a premýšľaj, čo zvládneš zariadiť či vyrobiť aj sama alebo čo dokážeš zohnať lacnejšie, ako to býva. Mysli na ľudí, ktorí by ti mohli pomôcť.

Napríklad, ak je tvoj bratranec stolár, určite ti rád vyreže drevenú tabuľu, na ktorej môžeš mať zasadací poriadok. Kvety si kúp umelé alebo natrhaj to, čo voľne rastie v prírode. Pozvánky si vytvor sama v počítači a nechaj ich už iba vytlačiť. 

Daj si na to dostatok času, keďže aj taká výroba kvetiniek pre družbov ti zaberie jeden celý večer. Popros družičky, aby ti s takými vecami pomohli. Budete mať tak aj chvíľu na seba.

Dobrým tipom sú aj rôzne bazáre a skupiny na Facebooku, kde nevesty predávajú veci, ktoré nepoužili alebo tie, ktoré je veľká škoda iba po jednej svadbe vyhodiť. Tam môžeš zohnať naozaj všeličo za polovičnú sumu. Rovnako sa tam aj opýtaj na to, koľko jednotlivých vecí reálne použili, aby si nekupovala väčšie množstvo (napr. nápoje, zákusky, doplnky na zábavu, … )

Inšpirovať sa môžeš aj týmito DIY dekoráciami

Tipy, s ktorými ušetríš pekný balík peňazí

Luxusné dekorácie za pár „šupiek“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.