unsplash.com

Dokázala by si odpustiť neveru? Čo ak by to partner úprimne oľutoval, snažil sa a chcel sa vrátiť späť. Možno to nie je ten najhorší scenár. Často vidíme, že vzťahy sa rútia do záhuby a to bez toho, aby sa v nich vyskytla nevera. Ohrozujú ich iné veci, ktoré prichádzajú nenápadne, no majú devastačné účinky. Tu je 8 z nich, ktoré ti tvoj vzťah zničia viac ako nevera.

1. Láska sa vytratila

Zo začiatku sa na seba dívame zamilovanými pohľadmi a nevieme si predstaviť byť bez druhého. Neustále sa ho dotýkame a chcem byť s ním. Časom však zisťujeme, akým je v skutočnosti, vidíme jeho chyby a mágia sa postupne vytráca. Na to, aby vzťah fungoval je potrebné neustále „prikladať do ohňa“.

2. Hromadiaca sa negativita

Ak sa ti nepáči niečo na správaní tvojho partnera, musíš mu to povedať. Inak sa to v tebe bude hromadiť až to vybuchne a skončí to omnoho horšie ako nepríjemnou konverzáciou.

3. Robenie somára z komára

Je potrebné rozlišovať, ktoré problémy sú dôležité a čo sú malichernosti. Tak napríklad, ak tvoj partner nedokáže sklopiť záchodovú dosku, nie je jednoduchšie to urobiť sama, ako sa kvôli tomu neustále hádať? Obaja sa musíte naučiť robiť kompromisy.

4. Žiarlivosť

Je rozdiel medzi miernym podpichnutím a skutočnou žiarlivosťou. Druhé menované môže byť vo vzťahu vážnym problémom. Odzrkadľuje tvoju osobnú neistotu, ktorú prenášaš do výčitiek voči svojmu partnerovi.

5. Nedostatok komunikácie

Zo začiatku si chcela, aby tvoj partner vedel o všetkom, čo sa ti v živote deje. Rovnako tak ťa zaujímalo aj to, čo prežíva on. Časom však vzťah zovšednie a veľakrát si povieme, že sa nám s partnerom komunikovať jednoducho nechce. Pri tom si neuvedomujeme, ako veľmi sa oslabuje vzájomné puto.

6. Manipulácia

Je znakom toho, že ťa tvoj partner chce mať pod kontrolou. Väčšinou to však robí nenápadne a ty máš len nepríjemný pocit, že bez jeho schválenia nemôže v podstate nič. Dávaj si pozor na takéto správanie, šťastnou ťa určite neurobí.

7. Strach z osamelosti

Patrí medzi jeden z najväčších strachov, aké ľudia zvyknú mať. Nechceš opustiť partnera, ktoré už nemiluješ, pretože sa bojíš, že to sama nezvládneš. Pritom si neuvedomuješ, že okrem toho, že mu ubližuješ, strácaš drahocenný čas, ktorý si mohla stráviť s niekým, koho miluješ.

8. Klamstvá

Lož z milosti, aby si ochránila city svojho drahého nemusí byť nevyhnutne zlá. No ustavičné klamanie takým už naozaj je. Pokiaľ máš problémy s dôverou, nepúšťaj sa do vzťahu. Vzťah založený na lži nemôže dlho vydržať.

 

Zdroj: iheartintelligence.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating