Ako zlepšiť kondičku

Žijeme v dobe, kedy sú naše zdravie a kondícia často podceňované v prospech nášho hektického a zaneprázdneného života. Pre mnoho žien to znamená, že sa cítia unavené, vyčerpané a bez energie na cvičenie. Ak sa cítiš rovnako, nezúfaj. Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť svoju kondičku a byť schopná cvičiť viac.

Vybrali sme pre teba 8 základných a jednoduchých tipov, ktoré sú ale zároveň naozaj účinné. Najdôležitejšie je vydržať, pretože ide o proces, ktorého výsledky neuvidíš zo dňa na deň. V tomto prípade platí staré známe príslovie, že pomaly ďalej zájdeš.

Choď na to pomaly

Ak si v cvičení nováčik alebo si dlhšiu dobu nevykonávala žiadne fyzické aktivity, je dôležité začať pomaly a postupne zvyšovať intenzitu a čas tréningov. Začni s niečím jednoduchým, ako sú krátke prechádzky. Postupne skúšaj rýchlu chôdzu, beh alebo náročnejšie druhy cvičení.

Ak by si zo začiatku začala zhurta, mohla by si sa cítiť ešte horšie kvôli tomu, že nevládzeš.

Vytvor si plán

Vytvor si plán cvičenia a pravidelne ho sleduj. Zvoľ si časový harmonogram, ktorý ti vyhovuje a stanov si ciele, ktoré chceš dosiahnuť. Týmto spôsobom budeš mať jasno v tom, kedy a ako často budeš cvičiť. Nebudeš môcť hľadať výhovorky, prečo to zrušiť, pretože cvičeniu prispôsobíš svoje ďalšie aktivity.

Zaraď pohyb do každodenného života

Je úplne bežné, že nemáme dostatok času na to, aby sme venovali cvičeniu hodinu alebo dve denne. Preto je dôležité začleniť pohyb do tvojho každodenného života. Skús použiť schody namiesto výťahu alebo choď pešo tam, kam by si išla autom či MHD. Cvič aj vo voľnom čase, napríklad pri sledovaní televízie alebo počúvaní hudby.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness