Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Iba pretože introverti radi trávia čas osamote, neznamená, že sú to sociálne zaostalí podivínovia, ktorí každého nenávidia. V skutočnosti si introverti užívajú dôležitú konverzáciu rovnako s blízkymi priateľmi ako aj s cudzincami – oni iba nemajú radi zbytočné debaty. Introverti milujú dobrodružstvá – iba nutne nepotrebujú niekoho do partie. Introverti tiež môžu byť úžasnými vodcami, skvelými poslucháčmi a oddanými priateľmi. Vraví sa, že každý, kto je aspoň z časti introvert vie, aké zvláštne myšlienky má keď príde do spoločnosti nových ľudí.

Ja tiež nie som úplný introvert. Patrím medzi dve tretiny populácie, ktorá je niečo medzi tým. Ale to mi nebráni v tom myslieť ako introvert, alebo mať občas aspoň nejaké podobné zvláštne myšlienky.

Každý je iný, ale ak si aj ty z časti introvert, určite sa u teba niekedy objavila podobná myšlienka.

  1. „Vážne dúfam, že ma dnes večer nikto nepozve von.“

Či si introvert alebo nie, niekedy jednoducho potrebuješ ostať sám/sama doma.

Odkedy sa v poslednej dobe častejšie pohybujem v spoločnosti, som si na to akosi zvykla. Bola som v pohode s tým, keď bol stále niekto okolo mňa. Vlastne až dovtedy, kým toho už nebolo akosi priveľa. Stráviť čas osamote je často potrebné pre každého.1

  1. „Možno ak si pohnem, tak si ma nevšimne.“

Stalo sa to určite aj tebe. Ideš cez mesto a na druhej strane ulice si všimneš svoju dávnu kamarátku, ale ty vôbec nemáš chuť viesť tú debatu typu „ako ide život“, a tak si radšej iba švihneš, alebo náhle zmeníš smer.

  1. „Prečo mi znova niekto volá?“

My introverti sme často známi tým, že na väčšinu telefonátov neodpovedáme. A vôbec nie na neznáme čísla.

3

  1. „Prajem si, aby moji susedia neboli takí milí.“

Nemyslím tým, že chcem, aby moji susedia boli zlí. Každý chce mať dobrých susedov. Len je niekedy nepríjemné, keď ti tvoj sused povie ahoj zakaždým, keď prejdeš cez deň okolo neho.

  1. „Radšej pôjdem von s mojím psom.“

Nie som si istá, či majú všetci introverti domáce zviera, ale ak patríš medzi tých, ktorí nejaké majú, tak vieš o čom rozprávam. Nielenže zvieratá pomáhajú k lepšiemu zdraviu, ale sú aj ďaleko lepšími a hlavne tichšími spoločníkmi, čo je veľké plus.

5

  1. „Má to byť zábavnejšie ako čítanie?“

Iste aj extroverti radi čítajú knihy, o tom nepochybujem. Prikláňam sa však k názoru, že iba introverti vedia, aké to je začať premýšľať nad nejakou knihou uprostred párty, v preplnenom bare, alebo na nejakej „násťročnej“ hipsterskej udalosti, ktorá má byť zábavná.

6

  1. „Nemusíš sa so mnou rozprávať iba preto, že sedíme vedľa seba.“

Často sa mi stáva, že mi táto myšlienka prebehne hlavou keď si niekto ku mne prisadne v kine, parku alebo v autobuse. Nemyslím tým, že nemám rada zoznamovanie sa s ľuďmi, len radšej vynechávam tie formálne rozhovory s cudzími ľuďmi.

  1. „Filmový večer. Práve teraz.“

FAJN. Túto myšlienku nenájdem iba u introvertov, aj keď u nich sa vyskytuje asi častejšie.

8

foto: pinterest.com

 

 

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife