Pexels/Саша Соколова

Vo vzťahu by si nemala zabúdať na to, že obaja máte byť rovnocennými partnermi, a tak by ste sa mali aj správať. Kvôli nedostatku vlastnej hodnoty a sebavedomia však často konáme tak, že sa stávame na partnerovi závislými. A z toho nemôže vzísť nič dobré.

Takáto závislosť nie je dobrá ani pre teba ani pre neho. Tebe hrozí, že sama nebudeš schopná urobiť už nič, pretože budeš čakať na jeho názor. Tvojmu priateľovi sa môže takéto správanie rýchlo zunovať a vyčerpať ho, lebo nebude chcieť žiť so stíhačkou. Dávaj si preto pozor, aby si sa svojou závislosťou nepostarala rovno o rozchod.

Týchto 7 znakov je jasnou ukážkou toho, že si vo vzťahu stratila samu seba a tvoj partner sa pre teba stal celým vesmírom.

Robíš veci, ktoré chce on a nie, ktoré chceš ty

Máš chuť čítať si knihu, no namiesto toho radšej pozeráš seriál s priateľom alebo ideš s ním von. To, že spolu chodíte, neznamená, že musíte všetko robiť spoločne. Ty si však myslíš, že je to tak správne, pretože inak by ťa mohol opustiť.

Potrebuješ od neho počuť, že ťa miluje

Neustále potrebuješ byť uisťovaná o tom, že ťa ľúbi, a že to s tebou myslí vážne. Nepočkáš, kým ti niečo také povie sám od seba, pretože to chce, ale ty do neho dobiedzaš. Tak mu neostáva nič iné, len ti to stále dookola opakovať, no práve toto môže veľa mužom liezť na nervy a zároveň ich to môže trochu raniť, pretože si myslia, že im nedôveruješ.

Bojíš sa toho, že ťa opustí

V hlave ti bežia neustále scenáre o tom, že ťa priateľ podvádza alebo sa s tebou rozíde. Pripravuješ sa dokonca aj na to, čo mu povieš a akú scénu mu zahráš, pretože si nevieš predstaviť život bez neho. Určite musíš chápať, že takéto niečo nie je v poriadku.

Žiarliš, ak trávi čas aj osamote

Ako sme spomínali v prvom bode, je v poriadku (a dokonca veľmi potrebné), aby dvojica trávila čas aj osamote a venovala sa svojim záľubám. Ty však žiarliš na všetkých a na všetko, kvôli čomu tvoj partner netrávi čas s tebou, ale venuje sa niečomu inému. Si schopná žiarliť aj na jeho psa len preto, že mu venuje v tej chvíli viac pozornosti.

Nevieš vyjadriť svoj vlastný názor

Nikdy nedokážeš vyjadriť svoj názor a to, čo si naozaj myslíš. Vždy čakáš na to, čo povie tvoj priateľ, pretože si myslíš, že on vie všetko najlepšie. Nedovoľ, aby vo všetkom rozhodoval za teba, a ak sa ti niečo nepáči, normálne to povedz.

Zmenila si sa kvôli nemu

Nedávno sme písali článok o tom, že ak od teba muž chce, aby si sa zmenila, nemala by si s ním strácať čas. Mal by ťa mať rád takú, aká si. Keďže si však na ňom závislá, nerobí ti problém zmeniť sa. Nie je to ale vôbec správne. Skôr či neskôr si tú zmenu môžu všimnúť priatelia alebo rodina a im sa to nemusí páčiť.

Vzťah sa pre teba stal všetkým

Celé dni premýšľaš len nad tým, čo by si urobila, aby mal tvoj frajer radosť, a aby si ho potešila. Vzdala si sa svojho vlastného života len preto, aby si tu pre neho mohla byť vždy, keď to bude potrebovať. Veľa chlapov takúto ponuku využije a následne aj zneužije. Páči sa im, že sa o nich niekto stará a niekedy môžu zabudnúť, že si ich partnerka a nie mama alebo slúžka.

Ak na teba sedí niektorý z týchto opisov, mala by si čo najskôr prehodnotiť svoje správanie a postoj k sebe samej. Prečo sa chceš takto podriaďovať niekomu inému? Radšej hľadaj spôsoby, ako vybudovať svoje sebavedomie a stať sa silnou a nezávislou ženou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating