Ako by mal podľa teba vyzerať dokonalý vzťah? Myslíš si o tom svojom, že to je ten pravý? Nasvedčuje tomu aj jeho správanie? Veľmi veľa chlapov sa dopúšťa jednej zásadnej chyby, ktorá vo vzťahu nemá čo hľadať. 

Muži nás chcú zmeniť a chcú z nás urobiť niekoho, kým nie sme. Spočiatku to môže začať nevinnými poznámkami a narážkami, ktoré sa postupne dostanú do našej hlavy. Začneme o sebe pochybovať, a keďže budeme chcieť urobiť nášmu partnerovi radosť, podvolíme sa a budeme robiť to, čo od nás chce.

Napokon to prerastie do toho, že budeme počúvať každé jeho slovo, len aby sme ho nesklamali a začneme sa meniť. K horšiemu. Už to nebudeme my, ale niekto iný, koho vlastne nepoznáme. Budeme sa cítiť, ako by sme sa nachádzali v tele niekoho iného. Začneme myslieť inak, budeme konať inak – strácať samé seba.

Sama ale musíš vedieť, že niečo takéto nie je správne. Ak ťa chce partner meniť a ovládať, v skutočnosti ťa neľúbi. Len o tom možno ešte nevie. Aby mohol vzťah naozaj fungovať, dvojica sa musí rešpektovať. Nesnažme sa meniť toho druhého, ale naučme sa milovať navzájom aj s prípadnými nedostatkami. Tie dokážu lásku dokonca aj ozvláštniť.

Ak sa v takomto vzťahu nachádzaš a teraz ti došlo, že tvoj priateľ sa ťa snaží ovládať, radšej s ním nestrácaj čas. Ak si ťa neváži takú, aká si, nemá zmysel s ním ostávať. Uvidíš, že si nájdeš niekoho lepšieho, kto ocení všetky tvoje prednosti a nad chybami sa len pousmeje a mávne rukou. Nikto z nás nemôže byť úplne dokonalý a je potrebné sa s tým zmieriť a rešpektovať to.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.