zneužíva tvoju dobrotu

Láska by mala byť zdrojom opory a pohody. Ale niekedy sa môže stať, že vzťah prechádza do nerovnováhy, kde jedna strana dáva viac, než dostáva. Možno máš pocit, že tvoj partner iba zneužíva tvoju dobrotu. Vtedy je dôležité vedieť rozpoznať alarmujúce signály. 

S partnerom by ste si mali byť rovnocenní. Pokiaľ vo vzťahu dáva jeden a druhý iba berie, nikdy to nebude dlhodobo fungovať. Preto ak sa ti niečo nezdá, maj sa na pozore. Možno tvoj partner iba zneužíva tvoju dobrotu. Podľa týchto 7 znakov to spoznáš.

Nedostatok vzájomnosti

Vo vzťahu by malo ísť o dávanie a prijímanie. Ak je to však tak, že ty neustále poskytuješ emocionálnu, finančnú alebo fyzickú podporu, zatiaľ čo tvoj partner iba prijíma benefity bez snahy o opätovné dávanie, môže to byť znakom nerovnováhy.

Manipulatívne správanie

Ak tvoj partner často manipuluje situáciami tak, aby si sa cítila vinná alebo povinná niečo urobiť pre jeho prospech, je to alarmujúci signál. Napríklad, môže používať vety ako: „Ak ma naozaj miluješ, urobila by si to.“ A toto je veľmi nebezpečná forma emocionálneho nátlaku.

Nerešpektuje tvoje potreby

Pokiaľ tvoj priateľ ignoruje alebo minimalizuje tvoje potreby a pocity, pravdepodobne iba zneužíva tvoje dobré srdce. V zdravom vzťahu by mali byť tvoje potreby vnímané ako rovnako dôležité oboch partnerov.

nerešpektuje potreby
zdroj: Unsplash/Redd F

Pocit vyčerpania

Zdá sa ti, že si neustále vyčerpaná z toho, že sa snažíš uspokojiť potreby svojho partnera? Ak vzťah vyžaduje príliš veľa energie na úkor tvojho vlastného zdravia a šťastia, môže to byť preto, že tvoja dobrotivosť je zneužívaná. A tento pocit vyčerpania je navyše umocnený tým, že tvoja snaha vychádza navnivoč. Pretože aj napriek všetkému je tvoj partner neustále nespokojný.

Pokračovanie článku nájdeš ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating