unsplash.com

Každá z nás túži nájsť si pravú lásku. Avšak nie vždy je na ňu ten pravý čas. Ako by si mohla skočiť do vzťahu, keď ešte nemáš vyriešené svoje osobné problémy?

Do vzťahu predsa treba ísť naplno, a ak si chceš do života pritiahnúť lásku, najprv ho musíš mať usporiadaný. Chaos v tvojom živote ti nemôže priniesť naplňujúci a otvorený vzťah. Ale ako máš vedieť, že ešte nie je ten správny čas? Tu je 7 znakov, vďaka ktorým na to prídeš.

1. Staráš sa viac o hľadanie toho pravého, ako o seba

Stále snívaš o tom, ako do tvojho života vstúpi princ na bielom koni? Keď vidíš okolo seba zamilované páry alebo počúvaš lovesongy, je normálne premýšľať o tom, kto by sa k tebe hodil. Problém nastáva, ak sa toto tvoje hľadanie pána dokonalého stane závislosťou. Láska je vzrušujúca a prináša so sebou aj vzájomné spoznávanie sa. Ak si svojho budúceho príliš idealizuješ, môže sa stať, že si takého, ktorý bude spĺňať všetky tvoje požiadavky nikdy nenájdeš. Namiesto toho skús pracovať na sebe, aby si bola svojou lepšou verziou.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com
2. Stále pracuješ na svojich cieľoch a hľadaní samej seba

Chceš cestovať a vidieť svet? Alebo sa venovať naplno svojim koníčkom? Nie je nič zlé pracovať na sebe! Je to obohacujúci proces, ktorý z teba robí to, čím naozaj chceš byť. Ak nájdeš sama seba a robíš čo ťa baví, dostávaš sa medzi ľudí s podobným zmýšľaním. Až v tom okamihu je správny čas na hľadanie chýbajúcej polovičky. Dovtedy ho venuj sebe.

3. Chceš niekoho, kto ťa zachráni

Nebolo by super mať niekoho, kto ťa ochráni pred všetkými problémami? Ak si nešťastná a myslíš si, že nový vzťah by tvoj život zmenil, mýliš sa. Nemôžeš čakať, že niekto za teba dá veci do poriadku. V skutočnosti si takto môžeš k sebe prilákať iba toxického partnera. Je dôležité, aby si si v živote vedela vždy poradiť sama a nemusela na nikoho čakať. Ak potrebuješ podporu a pomoc, určite sa v tvojom živote nájdu ľudia, ktorí ti ju poskytnú.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

4. Ty chceš niekoho zachrániť

Nemôžeš naprávať cudzie chyby. Pamätaj, že nie si pre nikoho citovou slúžkou. Ak mu chceš v živote pomôcť, ber to ako projekt priateľskej pomoci. Nevnímaj to ako šancu na vzťah s vierou, že vo vzťahu sa človek zmení. Aj keď je možné zaľúbiť sa do niekoho ovplyvnená súcitom, nevytvára to zdravý vzťah. Pokúšať sa zmeniť niekoho podľa svojich predstáv ťa len sklame.

5. Stále myslíš na svojho ex

Jeden z najväčších dôvodov nepúšťať sa ešte do nového vzťahu. Po rozchode to chce veľa času byť pripravená na niekoho nového. Častokrát si môžeš myslieť, že si sa z toho rýchlo dostala, ale pravdou je, že možno chceš svojho ex len naštvať alebo mu dokázať, že si sa cez neho preniesla. A ak máš túto potrebu mu niečo dokazovať, ver, že nepreniesla.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

6. Nevieš si priznať chybu

Existuje jedna vec, ktorá popisuje, čo každý vzťah potrebuje – kompromis. Ak si myslíš, že máš vždy pravdu, a radšej sa držíš svojho ega, premysli si, či je dobré ísť do vzťahu. Zameraj sa na to, ako môžeš na svojich chybách popracovať. Medzi tvojim životným presvedčením a pocitom, že máš nárok na všetko je rozdiel.

7. Si citovo uzavretá

Ak máš tendenciu udržiavať si od ľudí citový odstup, najprv je čas zapracovať na tom, ako začať iným veriť. Nemôžeš sa dať dokopy s niekým, komu na 100% neveríš. Byť vo vzťahu znamená otvoriť sa druhému človeku. Je to jediný spôsob ako mať úprimný vzťah.

 

Zdroj: iheartintelligence.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating