Instagram/anajohnson

Všade sa hovorí len o tom, čo by sa vo vzťahu malo robiť, a čo by si mala od toho druhého očakávať. Málokedy sa však stretneš s tým, čo by si vo vzťahu robiť nemala. A to je veľká chyba.

Kým to neuvidíme čierne na bielom, len málokto sa tým dokáže skutočne riadiť. Takýto vzťah potom čaká kríza a netreba sa čudovať. Aby si to mala všetko na jednom mieste, spísali sme pre teba 7 bodov, ktorým by si sa mala vyhnúť. Šťastné páry takéto veci nepoznajú a ani ich nikdy nerobia. Chceš aj ty patriť k týmto šťastným dvojiciam?

Neprestávajú chodiť na rande

Kedy naposledy ste boli spolu na rande? Nákup v supermarkete sa neráta. Hlavne dlhoročné vzťahy robia chybu, že zabúdajú chodiť na rande tak, ako kedysi. Rande neznamená, že je vhodné len pre mladých, ktorí sa spoznávajú. Zájsť na romantickú večeru, do kina alebo len tak na kávu je oživením každého vzťahu. Budeš sa cítiť lepšie a výnimočnejšie.

Urobte si z toho tradíciu a napríklad raz za mesiac choďte niekam von. Keď si vytvoríte takýto zvyk, budete sa na tento deň tešiť ešte viac a budete vymýšľať niečo originálne, aby ste toho druhého potešili.

Nevymýšľajú si a neobviňujú sa

Domnienky či výčitky nemajú v šťastnom vzťahu miesto. Dvojica by k sebe mala byť plne úprimná, a tak nie je dôvod na to, aby ste sa obviňovali za niečo, čo možno nie je ani pravda.

Nesúhlasia so všetkým, čo povie ten druhý

Za to, že ste partneri, nemusíte súhlasiť so všetkým, čo ten druhý povie. Je úplne normálne, že každý má svoj názor na určité veci. Nemusíte sa zhodnúť vo všetkom. Život a vzťah je aj o kompromisoch a o tom, že sa tomu druhému viete prispôsobiť a vyjsť mu v ústrety.

Neohovárajú svoj vzťah a svojich blízkych

Ohováranie patrí k najhorším veciam, ktoré robíme. A to sa týka nielen vzťahov, ale aj bežného života. Ak si s priateľkami na káve, neohováraj svoj vzťah a to, čo urobil/neurobil tvoj priateľ. Šťastná žena na to nemá dôvod. Taktiež neohovárajte iné páry a ani príslušníkov vašej rodiny.

Nevzdávajú sa svojich vlastných životov

Vzťah by mal byť aj o rovnováhe medzi osobným a partnerským životom. Ak s niekým chodíš alebo žiješ, neznamená to, že mu musíš podriaďovať celý svoj život. Maj svoje vlastné koníčky. Nefixuj sa natoľko na partnera a nepredstavuj si, čo by si robila, ak by si bez neho ostala. To by znamenalo, že máš príliš málo sebavedomia.

Neporovnávajú sa s inými

Tvoja kamoška išla na dovolenku do exotiky a ty tvrdneš len na Slovensku? Alebo na narodeniny dostala diamantový náramok a ty len kyticu kvetov? Neporovnávaj sa s inými pármi, nikdy nemôžeš vedieť, aká je pravda, a čo je za tým. Veľa ľudí sa takto dokonalo tvári len navonok a na sociálnych sieťach a pritom si nedokážu prísť takmer ani na meno.

Nezabúdajú na slová prosím, ďakujem a prepáč

Ak urobíš chybu, je normálne, že sa ospravedlníš a poďakuješ priateľovi, že ti odpustil a chápe ťa. Taktiež vieš aj poprosiť, pretože by si nemala brať všetko ako samozrejmosť len preto, že je to tvoj priateľ. Nezabúdaj na takúto slušnosť. Aj tomu druhému dobre padne, ak ho o niečo poprosíš alebo sa ospravedlníš sama bez toho, aby ste mali tichú domácnosť a musel sa ťa 5-krát pýtať, čo ti je.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating