Žena s klobúkom si užíva leto
Pexels/Kayley Dlugos

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Leto je na zážitky azda to najlepšie obdobie roka. Počasie je skvelé (ak zabudneme na extrémy, kedy sa potíme), ľudia chodia častejšie von, organizujú sa mnohé akcie a vo vzduchu cítiť akúsi pohodu. Čím sú dni dlhšie, tým máme šancu toho stihnúť viac a robíme si plány, ktoré by sme si chceli splniť.

Ani v tvojom zozname zážitkov by nemalo chýbať nasledujúcich 7 bodov, ktoré k letu jednoducho patria. Tak čo, myslíš, že ich všetky splníš alebo už máš niektoré aj za sebou? Ak áno, môžeš byť za to vďačná!

Leto nemôže byť bez záhradnej párty

Rodina či priatelia okolo teba, pekný letný večer a vôňa grilovaného mäska a čerstvej zeleniny. Ešte k tomu pohár vínka a si v takom chille, že snáď žiadna iná párty na to nemá. Využite vonkajšie prostredie a uži si s tými, ktorých máš rada, večer plný dobrého jedla, na ktorý budete dlho spomínať.

Offline deň pri vode

K tomuto ročnému obdobiu patria aj kúpačky, no ak si už dospelá žena s povinnosťami, nemáš toľko voľných dní ako kedysi, keď si sa mohla s kamoškami vybrať na celý deň preč. Aspoň raz si uži úplný offline deň pri vode. Opaľuj sa, schlaď sa vo vode, čítaj knihu, kúp si nanuk či langoš a uži si tie „obyčajné“ momenty, ktoré máme na lete tak rady.

Leto je ideálne na turistiku v prírode

Bez pohybu to nejde, a tak spoj príjemné s užitočným a vyber sa niekam do prírody. V obklopení stromov ti nebude tak veľmi horúco a za odmenu si dopraj nejaké pekné výhľady. Niečo pre kondičku, ale aj pre oči a spomienky.

Ochutnávka drinkov

Na pitie alkoholu ťa, samozrejme, nenavádzame. Ale niektoré drinky (alko aj nealko) proste chutia doslova ako leto. Tak, ako si počas zimného večera dáš punč na zahriatie, teraz je ideálny čas na tvoje obľúbené miešané nápoje, ktoré ťa večer schladia. Alebo si konečne objednať taký, ktorý si už dávno túžila ochutnať. Ktorý bude tohtoročným favoritom?

Leto v rytme hudby

Ani bez párty, na ktorej ťa zo stoličky prinúti vstať dobrá hudba, to nejde. A na to nepotrebuješ ani drinky. Každý rok prídu umelci s hitmi, ktoré sa stanú hymnami leta. Ak nie si dosť odvážna na to, aby si sa vykrúcala na parkete, potom si ich vypeckuj aspoň v aute. Vieš, pre ten pocit. Otvorené okná, vietor vo vlasoch a ideš.

Festivalový čas

Hudobný festival či aspoň jeden koncert tvojho obľúbeného interpreta – to musí byť bez ohľadu na to, koľko máš rokov! Či už pôjdeš na hip-hopové podujatie alebo dáš prednosť folklórnej kapele počas pohodovej nedele. Tieto momenty majú skvelú atmosféru.

Slnečná nostalgia

A aké by to bolo leto bez toho, aby nenavštívila miesto, ktoré ti pripomína detstvo. Či už dom starých rodičov na dedine, jazero, kam ste chodili so súrodencami, či prímorská destinácia, kde ste trávili rodinné dovolenky. Každý rok si tak môžeš zaspomínať na bezstarostné časy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife