youtube/DMirgovaLIVE/SIMA Official

Keď sa povie leto, predstavíme si slnkom opálenú pokožku, šum mora, dobré drinky a párty s priateľmi, na ktorej nesmú chýbať legendárne hity. Medzi nimi aj nasledujúcich 10 letných songov od slovenských interpretov, ktoré k tomuto obdobiu jednoznačne patria. 

Máš ich pripravené v playliste?

EGO & ROBERT BURIAN — Žijeme len raz

Tento rebríček začneme piesňou, ktorú buď miluješ alebo nenávidíš. Žijeme len raz od Ega vyšla ako jeho prvý sólový singel v roku 2012 a nedá sa jej uprieť fakt, že táto slovenská letná bomba už k tomuto obdobiu bude patriť navždy. Viac ako 82 miliónov pozretí vraví za všetko.

Dominika Mirgová – CDCN + Miroslav Mirga & Puerto (prod. ADiss)

Poďme od staršej k tej najmladšej. Len pred pár dňami vydala Dominika Mirgová klip k piesni s názvom CDCN, na ktorej spolupracovala s vlastným otcom a hudobníkom Puertom. Jej pohodový letný vibe ťa jednoznačne chytí.

Dominika Mirgová – ZOBER MA TAM feat. Miroslav Mirga prod. Ien Echo

Letný hit s viac ako 7 miliónmi pozretí má Dominika na konte aj z roku 2017. Zober ma tam ťa okamžite prenesie pocitom niekam na letnú párty pri mori.

S Hudbou Vesmírnou – JE NÁM TEPLO!

Vždy, keď sa budeš sťažovať na teplo, spomeň si na túto pesničku, ktorá ti určite vylepší náladu. Zoskupenie S hudbou vesmírnou jednoducho vie, ako spraviť aj z takejto témy hit. Veď má na konte 22 miliónov prehratí.

SIMA feat. KALI – Toto leto (prod. H0wdy & Gajlo)

Sima je kráľovnou na slovenskej ženskej hudobnej scéne a na konte množstvo miliónových hitov. K letnej pecke rozhodne s viac ako 10 miliónmi videní patrí Toto leto v spolupráci s Kalim, ktoré chytilo aj tých, čo k jej fanúšikom nepatria.

SIMA – FLIRT (prod. Gajlo & SkinnyTom)

Okrem dobrej párty s kamoškami patrí k letu aj nejaký ten románik. Aj o tejto téme si zaspievala Sima v piesni Flirt, ktorá sa stala tiež synonymom leta. Pohodový feeling, motýliky v bruchu a vietor vo vlasoch – to je to, čo z nej budeš cítiť.

Čis T – Je To Ako Má Byť ft. Mišo Biely & Kali (produced by MadSkill)

Viac ako 17 miliónov má na svojom účte aj letný hit Je to ako má byť od Čistychova v spolupráci s Mišom Bielym a Kalim. Ide opäť o rytmický song, ktorý nesmie chýbať na žiadnej poriadnej párty, na ktorej budú lietať iskry.

Lukáš Adamec – Horúca Láska

Z iného súdka je Horúca láska od Lukáša Adamca, no do tohto rebríčka nepochybne patrí. Aj tento song má viac ako 12 miliónov prehratí a Lukáš ním prekvapil aj tých, ktorí jeho hudbu dovtedy nepočúvali. Môže existovať letná chatovačka bez toho, aby sa večer pustila táto pieseň?

Igor Kmeťo ft. Anita Soul & Rytmus – Ona Má Štýl

Ona má štýl vyšla v rovnakom období ako Žijeme len raz a aj z tejto piesne sa stal hit, ktorý sa v lete nesmie vynechať. Igor Kmeťo, Anita Soul a Rytmus ňou potešili všetkých, ktorí sa radi hýbu na funky muziku.

AMO a Polemic – Spolu

Rebríček uzatvárame songom, ktorý si nepustíš na párty, ale k letu patrí už od roku 2011. Spolu je pieseň, ktorá ti spríjemní romantický letný večer s tvojou polovičkou a môžete si na ňu zatancovať bez toho, aby šlo o romantické klišé.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife