instagram.com/dminikah

Chystáš sa na letnú dovolenku a nechceš sa obmedzovať v jedle a pití, ale tiež nechceš vyzerať ako nafúknutá plážová lopta? Dominika Krčmáriková ti poradí ako si udržať postavu, dopriať si chutné jedlo či nejaký drink a zároveň zostať naďalej fit a krásna. Na svojich Instastories zhrnula 8 bodov, ktoré sa známej kráske osvedčili. 

Dominika Krčmáriková je krásna Slovenka, ktorá sa venuje modelingu a práve teraz žije v Nemecku. Nie je to však obyčajná modelka.  Na svojom Instagrame radí dievčatám, ako majú dodržiavať stravu, čo majú uprednostňovať v jedálničku a ako majú milovať seba samé.

Základ je vážiť svoje telo a sebavedomie zbytočne nepodkopávať. Ukazuje nie len krásne nastajlované fotky, ale aj realitu bežného života. Najnovšie na svojom Instagrame priniesla 8 trikov ako ostať na dovolenke fit a krásna: “Chcela by som ti povedať pár bodov, ktoré mne osobne pomáhajú udržať moju váhu pod kontrolou, keď som na dovolenke.”

1. Cvičenie

“Každý deň 30, 40, 50 minút podľa toho, čo ty uznáš za vhodné. Minimum je 30 minút.”  Dominika radí, že na dovolenke by si určite mala cvičiť minimálne 30 minút denne. Či už s vlastnou váhou, alebo v posilňovni, keď ju máš k dispozícii.

Ak však nie si typ na cvičenie, postačí aj dlhšia prechádzka alebo švihadlo. Ak uprednostňuješ chôdzu, absolvovať by si ju mala hneď ráno pred raňajkami na prázdny žalúdok.

2. Bohaté raňajky

Uži si raňajky. Sústreď sa na bielkoviny ako sú napríklad vajíčka, šunka, údený losos, tofu alebo tvaroh. Spolu so zeleninou by mali tvoriť základ tvojho jedla. Pravdaže nie je zakázané ani pečivo, či sladký koláčik alebo ovocie. Je potrebné, aby si sa poriadne najedla, no neprejedla. Po raňajkách by si mala byť sýta a vydržať približne 4 – 6 hodín bez jedla. 

3. Pohyb 

Veľkou súčasťou tvojej dovolenky by mal byť pohyb. Či už si pri mori alebo na horách. Ak máš plážovú dovolenku tak plávaj. Dominika prináša aj tip: ”každých 30 minút, ktorých ležím na pláži, si idem zaplávať a plávam veľmi často.”

Ak sa chystáš objavovať mestá, pamiatky a nové pláže, choď peši. Nepožičiavaj si zbytočne kolobežky alebo nevolaj Uber. Najlepším pánom budú tvoje nohy. Aj prechádzka po pamiatkach a dlhé hodiny objavovania nových miest sa počítajú ako druh pohybu.  

4. Ovocný alebo zeleninový šťavnatý snack 

Nakrájaný melón, jahody či maliny alebo uhorka. Dokonalý snack na pláž, pri potulkách mestom či na túru hôr. Je šťavnatý, obsahuje veľké množstvo vody, nasýti a osvieži. Alebo proteínová tyčinka, ktorou zaženieš hlad a vynecháš tradičný obed.

5. Večera

“Večeru vždy na dovolenkách volíme trošku skôr, čiže máme večeru okolo šiestej, siedmej a je to kvázi druhé jedlo dňa. Chcem vyskúšať všetko, takže s priateľom sharujeme.” Je potrebné sa zamerať na bielkoviny, aj napriek tomu, že ochutnáš zo všetkého, čo daná reštaurácia či hotel ponúka.

Problémom nie sú tuky či cukry a sacharidy, ale dávaj pozor nech nemáš na stole tri druhy pizze. Ak chceš skúšať nové jedlá a ochutnať toho čo najviac, nezabúdaj, aby jedlo, ktoré si objednávate, bolo pestré. 

6. Alkohol 

Dominika radí, aby si sa na dovolenke vyhýbala miešaným drinkom a sladkým nápojom. Ako sama vraví, je tam zbytočne veľa cukrov, ktoré ti neprospievajú a ešte z toho často bolí hlava. “Daj si dobré kvalitné víno. Ak chceš viac popiť, začni riediť. Jedna k jednej, sóda alebo ľad s vínom.“ 

7. Dezert 

Dokonalé dezerty, ktoré ťa lákajú a potrebuješ ho vyskúšať? Objednaj si ho. Ale nezjedz ho celý. 4 či 3 kúsky dobrého čokoládového koláča a zvyšok nechaj priateľovi alebo si dajte cheesecake na polovicu s kamarátkou či sestrou. Nie je nutné zjesť celý koláč úplne sama. Udržíš si tak výborné hodnoty, budeš spokojná so sladkou chuťou v ústach a taktiež nebudeš ľutovať to, že si si ho nedala, ale ani to, že si ho zjedla celý. 

8. Spánkové gestapo 

“Spánok, spánok, spánok. “ Ak nemáš dostatočný odpočinok na dovolenke, tvoj kortizol vybehne a budeš mať nesmierne chute. Pravé kvôli nedostatku spánku máš väčší potenciál vyhľadávať vyprážané jedlá, ktoré tvojmu telu neprospievajú a na pláži by si jednoducho nemala takéto jedlá jesť. Najlepšie by bolo, ak by si počas dovolenky spala minimálne 7 až 8 hodín denne. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness