unsplash.com

Chceme milovať a byť milované, ale nie až príliš. Chceme skvele platenú prácu, ale aj dostatok voľného času. Mať rodinu i skvelú kariéru. Priateľov, partnera a medzitým stíhať školu. My ženy toho vlastne nechceme až tak veľa. My ženy, chceme len všetko.

Ale, nikdy nemôžeš mať všetko…

Aj keby by si chcela. Nie je to možné. Náš život je plný rozhodnutí. Najprv sa rozhodneš, či ráno vstaneš alebo nie. Vyberieš si oblečenie. Namaľuješ sa. Naješ. Vyrazíš. Dokonca i to, či sa osprchuješ je len výsledok tvojho rozhodnutia. Avšak je rozdiel, či sa rozhoduješ medzi modrými a čiernymi džínsami alebo právnickou a lekárskou fakultou.

Každé rozhodnutie má rozdielnu váhu i dopad. Môžeš sa rozhodnúť ako veľmi sa budeš snažiť. Čo budeš študovať. Kde a ako tvrdo budeš pracovať. Koľko toho si ochotná obetovať. Vraj všetko, čo za niečo stojí, niečo stojí. Si bohatá, no nemáš priateľov. Žiješ o niečo skromnejšie, no tvoji priatelia pri tebe stoja v dobrom i zlom. Ďalším zas chýba rodina. Iní majú všetko, no i tak im chýba šťastie. Aj keď toho máš veľmi veľa, vždy si môžeš uvedomiť, že ti niečo chýba. Nielen my ženy, ale všetci by sme mali byť vďační za všetko, čo máme.

Nesnaž sa byť hrdinkou za každú cenu

My ženy toho vieme veľmi veľa vydržať. Nielen fyzicky, ale aj psychicky. Áno, niekedy si aj poplačeme. Sem-tam hysterčíme, občas spanikárime. Ale to všetko len preto, že chceme, aby bolo všetko čo najlepšie a najjednoduchšie. Napriek tomu, že máme pocit, že sme na pokraji síl sa ďalej snažíme. Ďalej bojujeme. U mužov pramení ich sila najmä vo fyzickej kondícií. My ženy však omnoho lepšie ovládame myseľ. Veď by to ani nevyzeralo dobre, keby sme boli rovnako silné ako muži. Naša sila pramení z našej vôle. Chceme každému pomôcť a každého zachrániť. Ale to sa nedá. Nemusíš spasiť svet, aby si bola hrdinkou. Si ňou už len preto, že si. Že zvládaš nástrahy každého dňa. Buď hrdinkou pre seba.

Zmier sa s tým, čo ti život prinesie

Niektorí ľudia nás sklamú či zradia natoľko, že ich už viac nedokážeme v našom živote tolerovať a akceptovať. Ľudia, ktorí nám boli kedysi blízki sú nám teraz veľmi vzdialení. Strácame partnerov a priateľov, niekedy príde niekto nový, ostaneme osamelí alebo si uvedomíme, že ten, koho sme hľadali bol po celý čas pod našim nosom. Musíme sa s tým zmieriť. Život nám občas prináša do života nepredvídateľné situácie. Také, ktoré sme neplánovali. Musíme ich prijať a musíme sa s nimi zmieriť.

Ach, my ženy

Toľko sa pozastavujeme nad našim vzhľadom. Nad našou váhou. Nad oblečením. Malicherné veci, ktoré nie sú vôbec podstatné. Podstatné je plniť si naše sny. Mať v živote nejaké ciele. Nájsť lásku. Byť šťastná. Všetko to zbytočné trápenie by bolo najlepšie odstrániť. Lenže keby sme neprežili to zlé, nevedeli by sme si tak vážiť a tešiť sa z toho dobrého. Drahé ženy, uvedomujte si svoju krásu a svoje prednosti a tešte sa z nich. Nie je to celé len o chcení a rozhodovaní sa. Je to o finálnom prevedení, o našich činoch.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife